Postet nga: maskat

Në Mitrovicën e Veriut nuk respektohen masat anti COVID-19, në meshë shumë persona, nuk mbajnë maskë as distancë

Gjatë ditës së sotme Kisha Ortodokse Serbe ka festuar ditën e Shën Dhimitrit. Kjo festë është mbajtur në Mitrovicën e Veriut ndërsa i pranishëm ...

Polici qëndron në rrugë pa maskë në mes të Ferizajt - FOTO

Policët e Kosovës gjatë ditës shqiptojnë mesatarisht 1000 gjoba për qytetarët që nuk vendosin maskë për mbrojtje nga coronavirusi, por jo të gjithë policët ...

Zemaj thotë se masat për mbrojtje nga COVID-19 do të vazhdojnë edhe më tej

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar se sot është mbajtur mbledhja e komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente me koronavirus COVID-19.

Pamje - Ligji për maskat nuk vlen për policinë!

Disa zyrtarë të Policisë së Kosovës janë parë sot në një lokal në qytetin e Ferizajt, duke pirë kafe pa respektuar asnjë nga masat e caktuara nga Qeveria e ...

Tubimi i Ramush Haradinajt me vetëm një qytetar me maskë

Në kohën kur qytetarët po gjobiten për mos vendosjen e maskave si masë mbrojtjese ndaj COVID-19, politikanët e vendit jo rrallë herë janë parë duke i ...

MInistria e Shëndetësisë u dhuron maska mbrojtëse disa institucioneve e organizatave

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se me qëllim që të ndihmojë në përballimin e pandemisë COVID-19 ka  ndarë për disa institucione të ...

Instituti i Shëndetit Publik sërish apelon për bartjen e maskave

Tash e tre muaj, Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë thirrje që të respektohen rekomandimet për bartjen e maskave.

Mediat bullgare zbulojnë së maskat nga Kina janë më cilësi të ulët

Maskat mbrojtëse, të cilat qeveria bullgare i bleu nga Kina , kanë vetëm 30 përqind efikasitet, sipas një hetimi nga uebfaqja lokale e lajmeve bivol.bg.