Postet nga: Maska

Haradinaj me kolegë nuk respektojnë masat kundër COVID-19

Lideri i Aleancës për Ardhmerinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, gjatë një takimi te familja Kqira në Prizren, është pritur nga dhjetra qytetarë dhe asnjëri nuk ...

U dënua se ishte pa maskë në veturë, Policia shfuqizon vendimin

Pasi ishte gjobitur nga zyrtarët policorë për shkak të mosmbajtjes së maskës kundër COVID-19, gjatë qëndrimit të tij i vetëm në veturë, Besim Kodra ...

KQZ kontrakton rreth 12 mijë euro mjete mbrojtëse për zgjedhjet e së dielës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), përmes platformës zyrtare të prokurimit “e-prokurimi” ka bërë të ditur se ka nënshkruar kontratë për t’u furnizuar me mjete ...

Mbi 1,000 qytetarë dje nuk e respektuan ligjin për pandeminë COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë shqiptuar 1117 tiketa nga Policia e Kosovës për mos-respektim të ligjit për pandeminë  COVID-19.

Protestë kundër maskave në Shqipëri - VIDEO

 

Fëmijët deri në 10 vjet nuk obligohen të mbajnë maska në shkollë

Fëmijët deri në 10 vjet nuk janë të detyruar të mbajnë maska gjatë qëndrimit të tyre në shkollë.

Konfiskohen 27 milionë maska të falsifikuara

Miliona artikuj të falsifikuar, përfshirë 27 milionë maska të fytyrës, janë konfiskuar në Evropë.

Sami Lushtaku me dhjetëra përkrahës të PDK-së pa maska në Prishtinë

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Sami Lushtaku ka njoftuar se sonte ka pasur një takim me përkrahës të partisë së tij në lagjen “...