Postet nga: mashtrim në detyrë

Cili zyrtar akuzohet se aplikoi për subvencione për vete në emër të axhës së tij për pronën e dajës së tij?

Prokuroria ka bërë të ditur më 18.04.2024 se ka ngritur aktakuzë ndaj 18 personave të përfshirë në rastin me subvencione të Ministrisë së Bujqësisë në komunën e Istogut.

Aktakuzë ndaj 18 personave, 11 prej tyre zyrtarë publikë

Prokuroria Themelore e Pejës më datë 18.04.2024 ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë ndaj 18 personave për vepra penale të korrupsionit lidhur me rastin e Subvencioneve të Ministrisë së Bujqë...

“Fatura fiktive me vlerë 18 milionë euro", detaje nga dosja e Prokurorisë për rastin e zyrtarëve të arrestuar të ATK-së

Gjykata e Prishtinës ka refuzuar sot kërkesën e Prokurorisë për caktimin e paraburgimit për 12 zyrtarët e ATK-së, të cilët dyshohen për mashtrim ...

Dy pronarë të një biznesi në Podujevë janë në arrati, dyshohen për përfshirje në mashtrime me zyrtarët e ATK-së

Dy pronarë të një biznesi në Podujevë janë duke u kërkuar nga organet e ndjekjes pasi që po dyshohet se janë të përfshirë në rastin e mashtrimeve me ...

Aktakuzë ndaj 8 zyrtarëve lidhur me subvencionet

Prokuroria Speciale ka bërë të ditur sot përmes një komunikate për media se ka ngritur aktakuzë në Gjykatën e Prishtinës - Departamentin Special, kundër 10 ...

Zyrtarët e komunës së Vitisë, të pafajshëm edhe në rigjykim

Florim Rama, Valdet Xoxa për të dytën herë janë liruar nga akuzat për keqpërdorim të pozitës zyrtare ndërsa Sami Mjaku për mashtrim në ...

Nuk nis rigjykimi për punët e pakryera në komunën e Vitisë, i akuzuari në Zvicër

Në Gjykatën e Gjilanit ka dështuar të nisë rigjykimi ndaj Florim Ramës, Valdet Xoxës dhe Sami Mjakut, të akuzuar për keqpërdorim të pozitës ...

Dalin para gjyqit ish-drejtori dhe zyrtarja e Urbanizmit të Skenderajt

Ish-drejtori i Drejtorisë së Urbanizmit të Komunës së Skenderajt, Hasan Shala, dhe zyrtarja e kësaj Drejtorie, Sanije Ahmeti, kanë dalë para Gjykatës në Mitrovicë për t’...