Postet nga: MASHTI

Çka po ndodh në Ministri të Arsimit, pse po largohen zëvendësministrat?

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka folur rreth dorëheqjes së dy zëvendësministrave në këtë dikaster, Dukagjin Popovcit dhe Edona Maloku-Bërdynës.

Ministrja Nagavci pohon se u.d. i drejtorit të Qendrës së Studentëve ka masë disiplinore

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MASHTI) ditë më parë ka marrë vendim për shkarkimin e Fatmir Sfishtës nga pozita e drejtorit të Qendrës së ...

Ministrja tregon arsyet e shkarkimit të drejtorëve të Qendrës së Studentëve, të Inspektoratit të Arsimit dhe të Institutit Pedagogjik

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, në emisionin “Kallxo Përnime” është pyetur në lidhje me vendimet që ka marrë MASHTI ditë më parë pë...

Nagavci për dhunën ndaj fëmijës në çerdhen në Fushë-Kosovë: Pamja ishte vërtetë skandaloze

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci e ka quajtur “skandaloze” pamjen që u bë virale ditë më parë ku dyshohet se ndaj një 3-vjeçari ...

MASHTI shkarkon Fatmir Sfishtën, ai e quan vendimin ‘Skajshmërisht të paligjshëm’

Drejtori i Qendrës së Studentëve, Fatmir Sfishta ka mbajtur konferencë për media lidhur me vendimin e Ministrisë së Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MASHTI) për ...

Inspektorati i Arsimit del me vendim për rastin e çerdhes në Fushë Kosovë

Inspektorati i Arsimit ka nxjerrë vendim me të cilin obligon Drejtorinë Komunale të Arsimit në Fushë Kosovë që menjëherë të suspendojë nga puna 3 punëtorët e çerdhes “Gë...

Dhuna ndaj 3 vjeçarit në çerdhen në Fushë Kosovë, reagon ministrja Nagavci

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, është deklaruar lidhur me rastin ku një qytetar postoi pamje të nipit të tij për të cilën ...

A duhet të pajisen fëmijët parashkollorë me libra? - Prindërit në mes dy zjarresh

Sigurimi i librave për fëmijët në nivelin parafillorë nuk është i obligueshëm, ndërsa në anën tjetër edukatorët nuk e kanë të caktuar ...