Postet nga: MASHT

Bien nga sistemi disa ueb-faqe të institucioneve shtetërore Kosovës

Ueb-faqet zyrtare të disa ministrive dhe institucioneve tjera shtetërore të Kosovës kanë rënë nga sistemi.

Shkollat e Lipjanit kanë 13 nxënës me nevoja të veçanta, mirëpo ende asnjë asistent për ta

Nga gjithsej 12 mijë e 127 nxënës që kanë shkollat e Komunës së Lipjanit, 13 nga ta janë me nevoja të veçanta.

Nagavci për dritat e ndezura në qeveri pas orarit: Po punojmë në realizim të pagesave para Vitit të Ri

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka reaguar lidhur me shkrimet e mediave për lënien e dritave ndezur në objektin e qeverisë pas orarit të punës edhe ...

Nagavci në Samitin për Antigjipsizmin: Jemi të përkushtuar që të ketë arsim cilësor për të gjithë fëmijët

Diskutimet në Samitin për Antigjipsizmin kanë vazhduar edhe sot.

MAShTI publikon listën e organizatave që kanë përfituar mbështetje financiare për nxënësit

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), ka publikuar listën e organizatave të shoqërisë civile që kanë fituar mbështetje financiare publike për financimin e ...

SBAShK-u paralajmëron grevë nga janari

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jashari ofroi mbështetjen e gjithë mësimdhënësve për mjekët dhe infermierët në Kosovës.

Ministria e Arsimit ka hapur konkursin për bursa

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka hapur konkursin për ndarjen e bursave për studentët e universiteteve publike në programet Baçelor dhe Master pë...

VIDEO - Arrestohet një person në qendër të Prishtinës

Pak momente më herët Policia ka arrestuar një person tek Ministria e Arsimit në Prishtinë.