Postet nga: masat ndaj COVID-19

Liderët institucionalë u bëjnë thirrje qytetarëve për dorëza e maska e vet nuk i përdorin

Krerët institucionalë vazhdimisht në paraqitjet e tyre publike kanë bërë thirrje për përdorimin e maskave dhe dorezave si masë parandaluese ndaj sëmundjes COVID-19.

Ministri Zemaj viziton pikën kufitare në Vërmicë, bën thirrje të respektohen masat

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, bashkë me drejtorin e IKShPK-së, Naser Ramadani dhe drejtorin e Policisë, Rashit Qalaj kanë vizituar pikën kufitare në Vërmicë.

Nga nesër hapen: Çerdhet, kopshtet, restorantet, qendrat tregtare, kufijtë tokësorë...

Kryeministri në detyrë Albin Kurti pas mbledhjes së kabinetit qeveritar ka bërë të ditur se nga nesër fillon faza tjetër e lehtësimit të masave duke pë...

Qeveria sot mban mbledhjen, pritet lehtësim i masave

Ekzekutivi pritet që sot të mbajë mbledhjen e radhës në ora 18:00.

Qendrat tregtare rihapen nesër bashkë me to edhe biznese të tjera

Duke filluar nga dita e nesërme me 1 qershor, do të fillojë faza e tretë e zbutjes së masave  ndaj COVID-19.

Në mesin e të shëruarve edhe një foshnje 9 muajshe nga Malisheva

Komuna e Malishevës ka njoftuar se në mesin e 18 pacientëve të shëruar sot nga COVD-19 është edhe një fëmijë 9 muajsh nga kjo komunë.

Nga e hëna lëshohet një linjë treni në Kosovë

Menaxhmenti i Hekurudhave të Kosovës Trainkos Sh.A ka njoftuar se që nga e hëna do të lëshojë në qarkullim linjën hekurudhore, Prishtinë - Pejë – Prishtinë.

Nga e hëna, zgjatet koha e lirisë së lëvizjes së qytetarëve

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka njoftuar se që nga e hëna, në fazën e dytë të lehtësimit të masave, ku ka bërë të ditur se ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!