Postet nga: masat mbrojtese

Siguria dhe shëndeti në punë, obligimet e punëdhënësit dhe të punësuarit

Në rrugën e saj drejt integrimit të plotë në Bashkimin Evropian (BE), Kosova duhet që ta reformoj edhe sektorin e sigurisë dhe shëndetit në punë. Tranzicioni i modelit ...

Masat e reja anti COVID-19, kufizimet për institucionet kulturore 

Masat e reja qeveritare anti COVID-19, kanë prekur edhe funksionimin e institucioneve kulturore. 

Dy të vdekur dhe 47 raste të reja të infektimeve me COVID-19, në 24 orët e fundit

Dy raste të vdekjes nga COVID-19 janë raportuar në 24 orët e fundit. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 1 rast (74 vjeç) dhe Rahovecit 1 rast (53 vjeç). Ndërsa janë identifikuara ...

Ngecja e universiteteve në respektimin e masave kundër pandemisë

Universitetet publike janë duke ngecur në respektimin e masave kundër pandemisë COVID-19 edhe përkundër se në vendimin e Qeverisë së Kosovës kërkohet që universitetet duhet ...

Rreziku nga vala e dytë, 681 raste të infektimit me COVID-19 brenda dy jave në Kosovë

Fillimi i muajit tetor ka shënuar rritje të dyfishitë të rasteve me COVID-19 në vend, rritja e rasteve ngrit rrezikun se vendi mund të ballafaqohet me valën e ...

Zemaj thotë se masat për mbrojtje nga COVID-19 do të vazhdojnë edhe më tej

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar se sot është mbajtur mbledhja e komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente me koronavirus COVID-19.

Apeli i IKSHP-së: Në mënyrë rigoroze të respektohen masat mbrojtëse

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se që nga fillimi i lehtësimit të masave për disa aktivitete, janë gjurmuar raste të reja të COVID-19 duke ...

VIDEO: Në autobusët e trafikut urban nuk respektohen rregullat e mbrojtjes nga pandemia