Postet nga: Masat kunder COVID-19

Austria do të përfundojë izolimin, por jo për të pavaksinuarit

Izolimi i katërt kombëtar në Austri si pasojë e pandemisë, do të përfundojë të dielën por në izolim do të mbesin qytetarët e pavaksinuar, njoftoi ...

Haziri kundërshton ashpër masat e Qeverisë Kurti: Nuk e pranojmë represionin dhe mbylljen e dhunshme të lokaleve

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri  ka kundërshtuar mbylljen e disa lokaleve të gastronomisë sonte në këtë komunë për shkak të COVID-19, duke fajësuar ...

Maqedoni e Veriut, së shpejti në kafene vetëm me dy doza të vaksinës COVID

Interesimi i qytetarëve për tu vaksinuar kundër virusit korona është ulur dukshëm. Ka tetë muaj që kur nisi procesi i imunizimit në Maqedoninë e Veriut, e ...

Zëvendëskryeministrja Rexhepi dhe ministri Damka shkelin masat kundër COVID-19

Zevendëskryeministrja e Kosovës, Emilia Rexhepi, së bashku me ministrin e Zhvillimit Rajonal, Fikrim Damka, gjatë ditës së djeshme janë parë duke qëndruar në ambiente të një ...

Gjobiten tre persona pasi në protesten e djeshme thyen masat anti-COVID

Tre organizatorë të protestës së djeshme para Qeverisë janë gjobitur pasi nuk respektuan masat kundër COVID-19.

Prizren, Policia ndërhyn - ndërpret dy dasma

Policia e Prizrenit gjatë inspektimit të sallave të dasmave, ka hasur në një organizim familjar - dasmë, në rrugën Prizren-Gjakovë.

Gjobitet tubimi i Sami Lushtakut

Tubimi i djeshëm në fshatin Kllodernicë të Skenderajt, i udhëhequr nga kryetari i degës së Partisë Demokratike të Kosovës, Sami Lushtaku është gjobitur me 200 euro.

Sami Lushtaku sfidon masat kundër COVID-19, mbledhë dhjetëra qytetarë pa maska e distancë (FOTO)

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës në Skenderaj, Sami Lushtaku ka vazhduar edhe sot tubimet parazgjedhore në lagjen Hoxha të fshatit Kllodernicë, duke mbledhur disa dhjetra qytetarë.