Postet nga: Masat kufizuese

Britania synon heqjen e masave kufizuese kundër COVID-19

Qeveria e Britanisë së Madhe ka thënë të dielën (16 janar) se synon të largojë masat e fundit kufizues më vonë këtë muaj derisa vala e infeksionit me ...

Disa shtete evropiane rikthejnë masat kufizuese

Evropa është sërish epiqendra e pandemisë së koronavirusit, ku disa shtete po rivendosin masa kufizuese me qëllim që të frenojnë rritjen e re të rasteve me COVID-19.

Franca ashpërson rregullat e vaksinimit

Personat mbi 65 vjeç në Francë së shpejti do të lejohen të udhëtojnë ose të vizitojnë restorante vetëm nëse kanë vaksinën përforcuese kundër coronavirusit, tha ...

Maqedonia e Veriut lehtëson masat kufizuese

Në Maqedoninë e Veriut është përmirësuar situata epidemiologjike me koronavirusin e ri, që shkakton sëmundjen COVID-19.

Prodhuesit të pakënaqur me masat e reja kufizuese

Bizneset, përfshirë edhe kompanitë prodhuese janë të pakënaqura me vendimin qeveritar për masat e reja kufizuese kundër Covid-19.

Disa shtete amerikane heqin kufizimet nga COVID-i

Disa shtete amerikane janë duke lehtësuar ose hequr kufizimet e COVID-19 edhe pse zyrtarët shëndetësorë dhe Presidenti Joe Biden paralajmëruan kundër tyre. Për ...

Sllovenia zbut përkohësisht masat kufizuese ndaj COVID-19

Qeveria e Sllovenisë ka vendosur që të zbutë disa masa kufizuese për shpërndarjen e COVID-19, duke filluar nga dita e martë.

Gastronomët të pakënaqur, thyejnë pjata para qeverisë

Duke thyer pjata para objektit të Qeverisë së Kosovës, Shoqata e Gastronomëve të Kosovës ka shprehur pakënaqësitë për mospërkrahjen financiare nga institucionet.