Postet nga: masat e reja

Lista e re e Ministrisë së Shëndetësisë, dyfishohen "komunat e kuqe"

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se nga sonte (20 nëntor 2020), do të jenë në fuqi masat e reja për komunat e Kosovës, sipas kategorizimit të ri ...

Armend Zemaj tregon se a priten masa të reja të izolimit

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka njoftuar se mund të merren masa të reja nga ana e Qeverisë, varësisht se si shkon tutje situata epidemiologjike në vend.

Apeli i Hoti pas hyrjes në fuqi të "orës policore": Mos e shtoni numrin e të infektuarve nga pakujdesia

Kryeministri i vendit Avdullah Hoti përmes një postimi në Facebook ka bërë thirrje tek qytetarët që të ndihmojnë në respektimin e masave të vendosura nga Qeveria e ...

Nisin masat e reja të qeverisë pas shpërthimit të COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka rinjoftuar qytetarët se sot hyjnë në fuqi amsat e reja të vendosura nga Qeveria e Kosovës.

Punonjësve të mediave u lejohet lëvizja gjatë 24 orëve

Bazuar në udhëzimet e reja të publikuara nga Qeveria e Kosovës, të cilat hyjnë në fuqi nesër (13 nëntor), gazetarëve dhe të gjithë punëtorëve ...

Shpend Ahmeti: Kufijtë e jashtëm më të hapur se 'kufijtë' e brendshëm

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se me vendimin e Qeverisë për masat e reja kufijtë e jashtëm janë më të hapur se “kufijtë” e ...

Këto janë masat e reja sipas rasteve të komunave me COVID-19

Qeveria e Kosovës i ka miratuar masat e reja kundër përhapjes së COVID-19, të cilat do të hyjnë në fuqi të premten më 13 nëntor, nga pra 18:00.

Masat e reja të qeverisë do të jenë në fuqi për dy javë rresht

Masat e reja të miratuara nga ana e Qeverisë së Kosovës kundër COVID-19, do të jenë në fuqi për dy javë rresht.