Postet nga: masat e Qeverisë

Gastronomët: Masat reja në kundërshtim me kërkesat tona, të dizajnuara për qëllime politike

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës ka reaguar lidhur me vendimin e fundit te qeverisë për zbutje të masave anti-COVID.

Policia ndërhyn në një restorant në Prishtinë, po punonte pas orarit

Policia e Kosovës ka reaguar sot në Prishtinë pasi që një lokal i gastronomisë po punonte edhe pas orarit të përcaktuar nga Qeveria e Kosovës.

FOTO - Policia fillon zbatimin e masave të Qeverisë, ndalon veturat në hyrje të Prishtinës

Policia e Kosovës ka filluar të respektoj masat e vendosura nga Qeveria e Kosovës, të cilat kanë hyrë në fuqi so tnë orën 18:00.

Dështon protesta kundër masave të fundit kundër COVID-19

Protesta e planifikuar të mbahet sot në orën 11 kundër masave të fundit kundër COVID-19 dështoi të mbahet sot.

Ahmeti vazhdon kritikat ndaj Qeverisë për orën policore

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka vazhduar me kritika ndaj qeverisë për masat e reja të vendosura ndaj Covid-19.

Bizneset që nuk i respektojnë masat do të mbyllen "së paku tre muaj"

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, përmes një konfernce për media ka paraqitur masat e reja në luftë kundër pandemisë-19 pas rritjes së numrit të të ...

Këto janë masat e reja të Qeverisë për ceremonitë dhe veprimtaritë fetare

Në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës, e cila është mbajtur online, është shqyrtuar dhe miratuar vendimi për masat e veçanta për mbrojtjen nga pandemia e COVID-19.

Gastronomët reagojnë për masat e reja, kërkojnë subvencione për qira dhe paga të punëtorëve

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës ka komentuar propozimin e Qeverisë së Kosovës për të vendosur masa të reja Anti-Covid.