Postet nga: Masat e COVID-19

Sami Lushtaku nuk ndien për masat anti-COVID-19, mbledh dhjetëra persona në ambient të mbyllur

Anëtari i PDK-së, Sami Lushtaku, ka shkelur masat e Qeverisë së Kosovës për luftimin e COVID-19, duke mbledhur dhjetëra persona në ambient të mbyllur në Skenderaj.

Gastronomët kundërshtojnë masat e Qeverisë, kërkojnë pako ekonomike për gastronomi

Përmes një njoftimi Shoqata e Gastronomëve ka bërë të ditur se i kundërshtojnë fuqishëm masat e fundit nga Qeveria pasi sipas tyre nuk është pë...

COVID-19, kufizimet hyrëse të Qeverisë së Kosovës të bazuara në listë që nuk ekziston

Një vendim i qeverisë së Kosovës  ka vënë masa kufizuese për qytetarët e huaj që hyjnë në Kosovës bazuar në “listën zyrtare ECDC”, por ...

Hoti: Kosova nuk do të shndërrohet në shtet policor por duhet zbatim të masave

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka njoftuar se pas takimit që ka pasur me Ministrin Zemaj, drejtorin e SHSKUK-së, drejtorin e IKSHP-së dhe me ekspertë shë...

Gjoba të larta në Emiratet e Bashkuara Arabe ndaj atyre që tubohen apo bëjnë vizita për Bajram

Policia e Abu Dabit ka paralajmëruar publikun kundër kënaqësive si masë kyqe për të kontribuar në uljen e kurbës dhe përhapjes së COVID-19, ...

Mitrovicë, arrestohen katër persona për mosrespektim të kufizimit të lëvizjes

Dje në Mitrovicë të Jugut janë arrestuar katër persona, dy meshkuj dhe dy femra pasi nuk kanë respektuar masat e qeverisë për kufizim të lëvizjes.

VIDEO: Grumbull qytetarësh para Ministrisë së Shëndetësisë, nuk respektohet distanca

Ministria e Shëndetësisë vazhdimisht bën thirrje që të respektohet distanca sociale e të mbahen maskat në mënyrë që të parandalohet përhapja e coronavirusit