Postet nga: masat anti-covid

Policia nga nesër shton aktivitetin për zbatim të masave antiCOVID-19

Ditëve të fundit numri i rasteve pozitive me COVID-19 ka thyer rekord. Qeveria ka ndërmarrë masa të reja në mënyrë që të parandalohet përhapja e infeksionit.

Blerim Syla: Tre sygjerimet 'vendosni maskat, lani duart, mbani distancën' janë harruar

Mbajtja e maskave, pastrimi i duarve dhe mbajtja e distancës ishin tri kërkesat e Ministrisë së Shëndetësisë që nga fillimi i pandemisë, në mënyrë që ...

Policia vazhdon kontrollet operative për respektim të masave anti-COVID

Policia e Kosovës është duke vazhduar realizimin e planeve operative për zbatimin dhe respektimin e masave anti-COVID në koordinimi më institucionet relevante.

Organizimi i iftareve pa respektuar masat anti-COVID-19, mbyllet një lokal dhe gjobiten 35 të tjerë

Janë gjobitur 35 lokale të gastronomisë dhe një tjetër është mbyllur pasi nuk janë respektuar masat e vendosura nga ekzekutivi kosovar për parandalimin e përhapjes së pandemisë COVID-19 ...

Zëdhënësi i Qeverisë: Fluksi i kosovarëve drejt Shqipërisë nuk është shkaktuar i gjithi nga masat e reja

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Perparim Kryeziu, ka thënë se masat e reja të vendosura për parandalimin e përhapjes së COVID-19 nuk e ...

Kurti pas vendimeve: Ne nuk kemi qare pa vepruar sepse është trendi shumë i keq

Kryeministri i vendit, Albin Kurti së bashku me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, kanë arsyetuar masat e ndërmarra sot ndaj pandemisë së COVID-19.

Kurti: Morëm vendimet për të ruajtur shëndetin e qytetarëve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, menjëherë pasi përfundoi mbledhja e qeverisë ka dal në një konferencë për media ku edhe ka shpjeguar vendimet e fundit parandaluese ...

Pas njoftimit nga KALLXO.com, mbushet shishja me dezinfektues në Fakultetin e Bujqësisë (VIDEO)

Gjatë monitorimit në Fakultetin e Bujqësisë dhe Veterinarisë të Universitetit të Prishtinës, për respektimin e masave anti-COVID, KALLXO.com ka gjetur se shishja me dezinfektues, e vendosur ...