Postet nga: masakra ne burgun e dubraves

Prokuroria Speciale: Kemi identifikuar 44 të dyshuar për masakrën e Dubravës

Prokuroria Speciale e Kosovës (PSRK), ka njoftuar se në lidhje me rastin e Dubravës, hetimet kanë arritur të identifikojnë 44 të pandehur të cilët dyshohet se janë të ...

Rrëfimi i ish-ushtarit të UÇK-së: Të burgosurit në burgjet e Serbisë vdisnin nga rrahjet

Ish-ushtari i UÇK-së, Bedri Kukalaj, i cili ishte burgosur nga forcat serbe, thotë se pas hyrjes së NATO-s në Kosovë, të burgosurit shqiptarë nga Lipjani e Dubrava i kanë ...

Ish-ushtari i UÇK-së i plagosur në masakrën e Dubravës: Në Prishtinë më kanë operuar pa anestezion

Ish-ushtari i UÇK-së, Bedri Kukalaj, thotë se në Prishitnë e operuan pa anestezion nga plagët që kishte marrë në masakrën e burgut të Dubravës.

Kukalaj: Isha i plagosur, në burgun e Nishit më ofruan trajtim mjekësor vetëm pas 4 ditësh

Ish-ushtari i UÇK-së, Bedri Kukalaj, i cili kishte mbetur i plagosur nga zënia në pritë prej serbëve teksa po bartnin armatim nga Shqipëria, thotë se ndihmë...

Presidenti Thaçi nesër viziton Burgun e Dubravës

Në shenjë nderimi për të burgosurit shqiptarë të vrarë para 21 vjetësh, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi do të vizitojë Burgun e Dubravës në Komunën ...

Thaçi përkujton masakrën në burgun e Dubravës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot ka përkujtuar masakrën e kryer në burgun e Dubravës ku para 21 vjetësh forcat policore dhe ushtarake serbe vranë ...