Postet nga: Masakra e Reçakut

Banori i fshatit Reçak: Ne po kërkojmë drejtësi, jo hakmarrje

23 vite më parë, më 15 janar të vitit 1999, në fshatin Reçak të Shtimes ndodhi njëra prej masakrave më të rënda.

Dëshmitari i masakrës së Reçakut: Nuk u intervistuan asnjëherë ata që e panë masakrën

Organet e drejtësisë nuk po intervistojnë personat që e kanë parë nga afër masakrën e Reçakut.

Gazetarja që raportoi për masakrën e Reçakut: Ishte një tmerr, njerëzit ishin pa kokë e me zemër të nxjerrë

Më 15 janar të vitit 1999, në fshatin Reçak të Shtimes ndodhi njëra prej masakrave më të rënda ndonjëherë. 45 shqiptarë, civilë të paarmatosur u vranë e u masakruan ...

Reçaku 23 vite pas, dëshmitari rrëfen për masakrën

Muhamet Bilalli ishte 34-vjeçar kur me sytë e tij pa njërën prej masakrave më të mëdha të kryer nga forcat serbe.

Rrëfimi për Reçakun - LIVE

Sonte në emisionin "Kallxo Përnime" po diskutohet për Reçakun dhe drejtësinë.

OSBE në Kosovë përkujton masakrën e Reçakut: Ishim dëshmitarë të krimit të tmerrshëm

Misioni i OSBE në Kosovë ka përkujtuar masakrën e Reçakut, në 23 vjetorin e saj.

‘Mos me harru’ - Ekspozitë me fotografi autentike nga masakra e Reçakut

Me titullin ‘Mos me harru’ sot në Bibliotekën Kombëtare është hapur ekspozita me fotografi autentike nga masakra e Reçakut.

Ambasadori britanik për masakrën e Reçakut: Nuk do të harrojmë kurrë

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott ka thënë se nuk do të harrojnë kurrë masakrën e Reçakut, në 23-vjetorin e saj.