Postet nga: Masakra e Reçakut

Kurti: Walker do të jetë gjithmonë ambasadori i së vërtetës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot në një takim ambasadorin William Walker. 

Ilir Morina: Hetuesi që mblodhi prova për masakrën e Reçakut u dërgua në Lipjan

Ilir Morina, prokuror special i ngarkuar me hetime në masakrën e Reçakut, ka deklaruar se hetuesi që u mor me këtë masakër është dërguar në ...

Masakra e Reçakut, presidenti i Shqipërisë dekoron ambasadorin Walker

Në Shqipëri, presidenti Bajram Begaj, dekoroi sot me medaljen e “Kalorësit të Urdhrit të Flamurit” ambasadorin amerikan William G. Walker, i cili në janar të vitit 1999 denoncoi masakrë...

Diplomatja shqiptare përkujton 45 të vrarët në masakrën e Reçakut

Ministrja për Evropën dhe Punë të Jashtme e Shqipërisë, Olta Xhaçka ka përkujtuar 45 civilë shqiptarë të vrarë në masakrën e Reçakut më 15 janar ...

OSBE për masakrën e Reçakut: Nuk do të harrojmë kurrë

Misioni i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) në Kosovë, në përvjetorin e masakrës së Reçakut ka thënë se nuk do ...

Osmani: Çdo varr në Reçak ka një histori tmerri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani tha se krimet e kryera në Reçak, 24 vite më parë i dëshmuan botës tragjedinë të cilën po e përjetonin ...

Kurti: Për Masakrën e Reçakut janë lëshuar 18 fletëarreste ndërkombëtare

Kryeministri Albin Kurti gjatë ditës së sotme ka thënë se Prokuroria Speciale e Kosovës ka lëshuar 18 fletë arreste ndërkombëtare për 18 serbë të cilë...

Reagimet e liderëve të partive politike në Kosovë në 24 vjetorin e Masakrës së Reçakut

Sot shënohet 24 vjetori i Masakrës së Reçakut, masakër kjo e cila regjistron dhjetëra civil shqiptarë të vrarë e masakruar në mesin e tyre edhe fë...