Postet nga: Masakra e Mejës

OSBE: Mizoritë në Mejë, kujtesë e zymtë e tragjedisë së luftës

Misioni i OSBE-së në Kosovë i bashkohet  liderëve institucionalë dhe shoqërisë në shënimin e 27 prillit, Ditës së Kosovës të Personave të Zhdukur

Ardian Gjini bën homazhe në Memorialin e Martirëve në Mejë

Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, në nderim të 27 prillit – përvjetorit të të zhdukurve në Kosovë, ka bërë homazhe pranë Memorialit të Martirëve në ...

Kurti dhe Osmani në përvjetorin e të zhdukurve bëjnë homazhe në Mejë

Kryeministri në detyrë i vendit, Albin Kurti, bashkë me kryetaren e Kuvendit Vjosa Osmani, kanë bërë sot homazhe tek varrezat në Mejë në nderim të ditës së 27 prillit ...

Kurti për deklaratën e Baton Haxhiut: Nuk ka amnisti por vetëm drejtësi

Në prag të përvjetorit të 21-të të masakrës së Mejes dhe Ditës së Personave të Zhdukur të Kosovës, në objektin e Qeverisë së Kosovës është ...

Veseli: Meja është shenjë e lirisë sonë

Sot janë bërë 20 vite nga masakra e cila ndodhi në Mejë të Gjakovës.

Haradinaj: Me ligjin e ri do të rregullohet statusi i të zhdukurve

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në kompleksin memorial në Mejë për ditën e të pagjeturve të luftës ka thënë se një ligj i ri është ...

Kosnett: Ata që kryen krime duhet të gjykohen

Ambasadori amerikan, Philip S. Kosnett, tha se realiteti i krimeve në Mejë është aq i tmerrshëm.

Thaçi: Ndëshkimi i gjenocidit serb është zero

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në fjalën e tij në tubimin në 20-vjetorin e Masakrës së Mejës, deklaroi se Serbia ende nuk është ndëshkuar pë...