Postet nga: Masakra e Dubravës

Prokuroria Speciale ngrit aktakuzë ndaj një serbi lidhur me masakrën në Burgun e Dubravës

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër serbit me inicialet G. M. lidhur me masakrën n Burgun e Dubravës në vitin 1999.

Gashi: Shteti i Kosovës nuk po bën asgjë për krimet e luftës, serioziteti i tyre është qesharak

Kreshnik Gashi, redaktor në KALLXO.com, ka thënë se shteti i Kosovës nuk po bën asgjë për krimet e luftës.

Dugolli i dërgon shkresë prokurorit të Gjykatës Speciale, i ofron prova shtesë për masakrën e Dubravës

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Enver Dugolli, njëherësh i mbijetuar i masakrës së Dubravës, ka ofruar prova se Gjykata Speciale ka juridiksion lëndor mbi ...

Rrëfimi i të mbijetuarit Enver Dugolli në 23-vjetorin e Masakrës së Dubravës

Lëvizja Vetëvendosje ka përkujtuar masakrën e Dubravës që u krye para 23 vitesh.

Konjufca: Për masakrën e Dubravës duhet një gjyq i veçantë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, i shoqëruar nga nënkryetarja Saranda Bogujevci, deputetë të Kuvendit dhe anëtarë të Qeverisë mori pjesë në përvjetorin e ...

Haradinaj: Nëse dikush duhet të lirohet nga kriminelët e luftës, ajo është Serbia

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka marrë pjesë sot në shënimin e 22 vjetorit të Masakrës në Burgun e Dubravë...

Osmani: Për Masakrën e Dubravës drejtësia duhet ta thotë fjalën e vetë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani - Sadriu, ka përkujtuar Masakrën e Dubravës, në 22 vjetorin e saj. Masakra e Dubravës, nga forcat serbe është bërë ...

Kurti: Masakra e Dubravës, mbetet prej episodeve më të tmerrshme të historisë sonë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një shkrimi në ‘Facebook’, ka kujtuar masakrën në burgun e Dubravës, nga forcat serbe ndaj të burgosurve shqiptar, në majin ...