Postet nga: Masa e sigurisë

Pas interesimit të KALLXO.com, Gjykata në Gjakovë dërgon në procedurë disiplinore gjyqtaren Afijete Sada

Për shkak të vonesave në përpilimin e aktvendimit për masën e sigurisë, Gjykata Themelore në Gjakovë, pas interesimit të KALLXO.com, ka dërguar në procedurë ...

Gjykata e Prishtinës pezullon vendimin e Qeverisë për uljen e pagave të prokurorëve dhe gjyqtarëve

Gjykata e Prishtinës ka vendosur që të pezollojë ekzekutimin e vendimit të Qeverisë së Kosovës për uljen e pagave të prokurorëve dhe gjyqtarëve.

Detaje nga seanca ku po vendoset për masën e sigurisë ndaj asamblistit të LVV-së

Seanca gjyqësore në Gjykatën e Prishtinës ka vazhduar me kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së sigurisë ndaj 11 të arrestuarve të më...

Përfundon seanca për masën e sigurisë për 6 zyrtarët policorë, të arrestuar pas incidentit ku u vra një polic

Para pak minutave ka përfunduar seanca për masën e sigurisë për 6 zyrtarë policorë të cilët janë arrestuar në lidhje me ngjarjen tragjike që ka ndodhur ...

Fjolla Morina para gjykatës, pritet caktimi i masës së sigurisë ndaj saj

Ka nisur seanca për caktim e masës së sigurisë ndaj këngëtares, Fjolla Morina. Morina ishte arrestuar në mesditën e 19 korrikut 2021.

Tre persona ndër ta dy të mitur tentuan të vejnë në qarkullim rreth 400 mijë euro false

Dy të mitur, L. Sh., dhe E.M., janë dërguar në paraburgim për 30 ditësh për shkak se të njëjtit po dyshohen se kanë kryer veprë...

Gjykata vendos masën për gjyqtarin dhe policin e arrestuar

Gjykata e Prishtinës ka vendosur që gjyqtari dhe polici që u arrestuan mbrëmë të qëndrojnë në arrest shtëpiak.

Burdushi sot para gjykatës, i vendoset masa e sigurisë

Mjeku popullor Hysri Peqani, i njohur si "Burdushi", sot sërisht në gjykatën e Prizrenit ku do të vendoset masa e sigurisë ndaj tij.