Postet nga: masa e paraburgimit

Dosja e Prokurorisë së Gjilanit: Mjeku e ofendoi pacienten 3-vjeçare, familjarët e saj e sulmuan fizikisht mjekun

Prokuroria e Gjilanit ka kërkuar paraburgim për dy personat e dyshuar për lëndim trupor ndaj doktorit në Gjilan. Të njëjtën masë Prokuroria e ka ...

Prokuroria në Gjakovë kërkon caktimin e masës së paraburgimit ndaj pesë të arrestuarve për fajde

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit ndaj pesë personave që u arrestuan gjatë ditës së djeshme në këtë rajon për ...

Gjykata vendos për gjashtë të dyshuarit për dhunimin e 11-vjeçares

Gjashtë të dyshuarve për dhunim, trafikim dhe shërbime seksuale ndaj 11-vjeçares u është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh.

30 ditë paraburgim për të arrestuarit për kontrabandimin e 700 shtetasve të huaj

16 të arrestuarit për kontrabandimin e shtetasve të huaj do të qëndrojnë për 30 ditë në paraburgim. Kështu vendosi gjyqtari i procedurës paraprake pasi analizoi kërkesë...

Skandali i arrestimit, i riu nga Peja ‘imun’ ndaj paraburgimit

Në emisionin "Kallxo Përnime" mbrëmë u transmetua hulumtimi rreth rastit të një personi me inicialet M.M. nga Peja, i cili dyshohet se kishte sulmuar me grushte zyrtarin ...

Prokuroria kërkon paraburgim për profesorin e dyshuar për pedofili

Prokuroria e Prizrenit ka njoftuar se ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit për profesorin F. K., i cili dyshohet për pedofili në Prizren.

Paraburgim për 31 të arrestuarit për mashtrim me subvencione

Gjykata e Prishtinës ka njoftuar se caktuar masën e paraburgimit prej një muaji kundër 31 të arrestuarve në aksionin “Subvencioni 2021”.

Zyrtari i arrestuar i qendrës së regjistrimit të automjeteve në Malishevë dyshohet për 623 shkelje ligjore

Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka caktuar masën e paraburgimit ndaj një zyrtar të Qendrës së Regjistrimit të Automjeteve në Malishevë.