Postet nga: Marshi

(FOTOGALERI) Marshi për Astrit Deharin

Familjarë, politikanë e qytetarë janë mbledhur sot në sheshet e Prishtinës për të kërkuar drejtësi për aktivistin Astrit Dehari që vdiq para tre vitesh në ...

Marshi kundër kancerit të gjirit, kërkohet rritja e buxhetit

Me moton “Zbulimi Hershëm – Mbijetesë”, për të dymbëdhjetën herë me radhë në kryeqytet u organizua marshi tradicional kundër kancerit të gjirit. Kjo me qëllim ...

Beograd: Marsh përkujtimor për viktimat e Srebrenicës

Në Beograd të Serbisë, është organizuar një marsh përkujtimor për viktimat e masakrës së Srebrenicës, në të cilën, 24 vjet më parë, forcat serbe të Bosnjë...

Shoqëria civile kundërshton me protestë projekt-ligjin për subjektet politike

Organizatat e shoqërisë civile kanë organizuar “Marshin e Refuzimit” për të kundërshtuar Projektligjin për Financimin e Subjekteve Politike.

Mijëra serbë marshojnë në Beograd në nderim të Oliver Ivanoviqit

Mijëra serbë vërshuan sonte rrugët e Beogradit në përvjetorin e parë të vrasjes së politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq, vrasësit e të cilit ...

Të drejtat e njeriut në Kosovë: Hendeku mes shkronjave në Kushtetutë dhe praktikës (FOTO)

Me moton ‘Çohu për të drejtat e njeriut’ është shënuar Dita Ndërkombëtare e të Drejtave të Njeriut, me një aktivitet të organizuar nga Avokati i Popullit, ...

Nesër marsh në Prishtinë për të drejtat e njeriut

Me rastin e 10 Dhjetorit, Ditës Ndërkombëtare për të Drejtat e Njeriut, nesër në Prishtinë do të organizohet aktiviteti “Çohu për të Drejtat e Njeriut”.

‘Luaj me mua, jo me telefon’, mesazhi i fëmijëve ferizajas për prindërit

“Luaj me mua, jo me telefon”, ishte mesazhi i një marshi të organizuar nga fëmijët e grupmoshave 6-12 vjeçare në Ferizaj.