Postet nga: marsh

Marsh në përkujtim të viktimave të zjarrit në Tetovë

Në Tetovë të Maqedonisë së Veriut më 11 shtator mijëra qytetarë po marshojnë, për të kujtuar 14 viktimat e incidentit në spitalin modular të këtij qyteti.

Të dielën, në Mitrovicë marshohet për Srebrenicën

Kuvendi i Kosovës ka miratuar sot gjatë ditës rezolutën për dënimin e gjenocidit serbë në Srebrenicë të Bosnjës.

Prishtinë - Marsh solidarizues me Palestinën - VIDEO

Me dhjetëra aktivistë e qytetarë kanë marshuar sot në Prishtinë, kundër dhunës së shtetit të Izraelit ndaj palestinezëve. 

Marsh protestues në Prishtinë, kërkohet drejtësi për Astrit Deharin

Ka filluar marshi "Drejtësi për Astritin", në ditën kur janë bërë tri vjet që ai ka vdekur në rrethana ende të pazbardhura brenda Qendrës së ...

Sot mbahet një marsh për Astrit Deharin

Sot mbahet një aktivitet simbolik në përkujtim të ish-anëtarit të Lëvizjes Vetëvendosje Astrit Dehari.

Skenderaj, marsh në Ditën Ndërkombëtare të Personave me Aftësi të Kufizuara

Shoqata e Personave me Aftësi te Kufizuara në Skenderaj ka organizuar një marsh sensibilizues në nder të 3 Dhjetorit – Ditës Ndërkombëtare të Personave me Aftësi të ...

Në marshin për Luginën e Preshevës kërkohet heqja e taksës prej 10 % për produket e Serbisë

 

Nis marshi protestues për bashkimin e Preshevës, Bujanovcit dhe Medvegjës me Kosovën - FOTO

Shoqata Çamëria sot në Prishtinë ka organizuar “Marsh për Bashkim” të Preshevës, Medvegjës e Bujanovcit me Republikën e Kosovës. Shumë qytetarë janë grumbulluar para ...