Postet nga: marsh protestues

Të enjten paralajmërohet marsh protestues kundër vrasjes së grave

Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist, me anë të një video mesazhi në Facebook, ka paralajmëruar se do të mbajnë nesër marsh protestues te Ministria e Drejtë...

Protestohet në Prishtinë për vdekjen e Stanislav Tomas në Republikën Çeke

Vdekja e Stanislav Tomas, të riut të nacionalitetit rom në Republikën Çeke, ka mbledhur sot pjesëtarë të shumtë para ambasadës së Republikës Çeke në Prishtinë, pë...

Nxënësit e gjimnazeve të Prishtinës organizojnë marsh protestues

Nxënësit e tre gjimnazeve të Prishtinës kanë organizuar një marsh protestues “Traumë, jo lojë”.

Prishtinë - Marsh protestues në mbështetje të viktimave të dhunës seksuale

Sot (e hënë), në orën 12, në sheshin "Zahir Pajaziti`, në Prishtinë, do të mbahet marsh protestues për mbështetjen e të Mbijetuarve të Dhunës Seksuale Gjatë ...

Marsh protestues në Prishtinë për të mbijetuarit e dhunës seksuale gjatë luftës

Organizatat që përfaqësojnë të mbijetuarit e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë, kanë thirrur marsh protestues në mbështetje të viktimave, pas publikimit të dy fotografive ...

Gratë në Prishtinë e Prizren nuk do festojnë, por do të protestojnë për 8 Mars

Në Ditën Ndërkombëtare të Gruas, me 8 Mars, shumë gra në Kosovë vendosin të festojnë, por të tjera do të marshojnë e protestojnë për të drejtat e ...

Marsh Protestues në Mitrovicë pas Vrasjes së Ermal Kamberajt

Marshi ka nisur në sheshin “Mehë Uka” të Mitrovicës dhe protestuesit po ecin nëpër qytet për t’u kthyer prapë në vendin ku nisi.

Nesër Marsh Protestues për Ramush Haradinajn

Zyrtarë të AAK-së kanë njoftuar për një marsh protestues që do të organizohet nesër në Prishtinë, ku do të kërkohet lirimi i liderit të tyre, Ramush Haradinaj, ...