Postet nga: marrveshja për targat

Kurti pas marrëveshjes për targat: Nuk ka kohë për ambicie të vogla, është koha për hapa të mëdhenj

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thënë se marrëveshja e arritur dje mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave i hap rrugën pë...

Komisioni Europian - Bruksel

BE do të kthejë në agjendë propozimin për liberalizmin e vizave për Kosovën

Presidenca çeke e Bashkimit Evropian ka konfirmuar se do të kthejë në agjendë propozimin për liberalizimin e vizave për Kosovën, pas arritjes së marrëveshjes mes Kosovë...

Haradinaj: Marrëveshja nuk e zgjidh situatën në veri, sfida është rikthimi i i atyre që e lëshuan punën

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës(AAK), Ramush Hradinaj ka thënë se me arritjen e marrëveshjes për targat nuk është zgjidhur situata ...

Abdixhiku: E mirëpresim marrëveshjen në Bruksel, e panevojshme dhe të dëmshme drama populliste e qeverisë

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës(LDK), Lumir Abdixhiku ka thënë se partia e tij vlerëson dakordimin lidhur me çështjen e targave e cila u arrit mbrë...

Tahiri: Kurti nuk guxon të bëj marrëveshje pa njohje reciproke

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun Kosovë – Serbi, Edita Tahiri, ka reaguar pas marrëveshjes për çështjen e targave e cila u arrit mbrëmë në Bruksel.

Komisioni Europian - Bruksel

Çështja e targave, hiqet nga agjenda propozimi për liberalizimin e vizave për Kosovën

Presidenca çeke e Bashkimit Evropian, ka hequr nga agjenda e takimit të sotëm të ambasadorëve të vendeve anëtare të BE-së, propozimin për liberalizimin e vizave pë...

Ambasadori francez në Kosovë: I bëjmë thirrje veçanërisht Kosovës të pranojë propozimin e BE-së për targat

Ambasadori francez në Kosovë, Olivier Guerot, u ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të pranojnë propozimin për kompromis në çështjen e targave ilegale serbe, të formuluar ...

Borrell përfundon takimin me Kurtin

Ka përfunduar takimi bilateral mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me shefin e diplomacisë evropiane, Josep Borell, mëson KALLXO.com.