Postet nga: Marrje ryshfeti

Ish-kryeshefi i KPM-së Luan Latifi në Gjykatë flet për domethënien e mesazheve 's`po i japin veç 10 mijë'

Ish-kryeshefi i KPM-së, Luan Latifi ka dhënë mbrojtjen e tij në gjykimin ku po akuzohet se ka kërkuar ryshfet nga pronari i kompanisë “Telkos”, Elhami Haziri.

Gjykimi i 20 policëve kufitarë, Prokuroria tërhiqet nga akuza për marrje ryshfeti

Në gjykimin ndaj 20 policëve kufitarë, të akuzuar për keqpërdorim të pozitës zyrtare dhe për marrje ryshfeti në lidhje me kontrabandimin e mallrave nga territori i ...

Shtyhet seanca kundër ish-kryeshefit të KPM-së, i akuzuar për korrupsion

Seanca e paraparë të mbahej sot ndaj ish-kryeshefit të Komisionit të Pavarur të Mediave, Luan Latifi, i cili po akuzohet për korrupsion është shtyrë për 1 nëntor.

Dyshohet se mori ryshfet nga një mërgimtar, arrestohet nëpunësi i Regjistrit Civil në Deçan

Një nëpunës në Qendrën Komunale të Regjistrit Civil në Deçan është arrestuar sot nën dyshimin për marrje ryshfeti.

Dosja e Prokurorisë - Si ndodhi keqtrajtimi i qytetarëve nga zyrtarët policorë?

Ka dështuar të nis gjykimi ndaj 12 policëve dhe një pronari biznesi të akuzuar për keqtrajtim gjatë ushtrimit të detyrës zyrtare, posedim të narkotikëve dhe marrje ...

Arrestimi i mjekut për marrje ryshfeti, Policia jep detaje

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje është arrestuar një mjek nën dyshimin se ai ka kryer veprën penale marrje ryshfeti.

Mjeku i ndaluar për marrje ryshfeti, në vitin 2018 i ishte bashkuar NISMA-s

Sami Delijaj, mjeku i ndaluar sot për marrje ryshfeti në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, në vitin 2018 i ishte bashkuar partisë NISMA Socialdemokrate.

Prokuroria urdhëron ndalimin e një mjeku në QKUK, dyshohet për ryshfet

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka njoftuar se ka urdhëruar ndalimin e një mjeku në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.