Postet nga: Marrje ryshfeti

Apeli konfirmon aktakuzën ndaj ish-oficerit të Shërbimit Korrektues në Prizren, për marrje ryshfeti

Gjykata e Apelit ka konfirmuar aktakuzën ndaj Bajram Rexhajt, ish-oficer i Shërbimit Korrektues në Prizren i akuzuar për marrje ryshfeti.

Zvarritet gjykimi i 20 policëve të akuzuar për marrje ryshfeti

Për sot ishte paraparë të mbahej seanca gjyqësore ndaj 20 policëve të Kosovës, të akuzuar nga Prokuroria Speciale për veprat penale - keqpërdorim i detyrë...

Dosja- Polici dyshohet se kërkoi 50 euro ryshfet për të ia kthyer dokumentet kompanisë së autobusëve

Në fund të javës së kaluar, Inspektorati Policor i Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një zyrtar policor me inicialet S.Sh., nën dyshimin për marrje ...

Shërbimi Korrektues suspendon oficerin e arrestuar nën dyshimin për marrje ryshfeti

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka bërë të ditur se sot rreth orës 19:15, pasi ka marrë informacion nga Policia e Kosovës, respektivisht nga Drejtoria për ...

Prizren, dyshohet për marrje ryshfeti, arrestohet oficeri i Qendrës së Paraburgimit

Policia ka njoftuar se hetuesit policorë nga Sektori për Hetimin e Korrupsionit në flagrancë kanë arrestuar të dyshuarin B.R., i lindur më 1972, nën dyshimin e përfshirjes ...

Gjykata urdhëron sjelljen me forcë të akuzuarës në rastin për patent-shofer

Seanca e parë ndaj Vlora Ibrahimit, pronare e auto-shkollës “Clinton”, Donika Sylejmanit instruktore në këtë auto-shkollë dhe Hasan Selimit e Kujtim Shaqirit, ka dështuar të mbahet në ...

Vilat e shumë politikanëve mund të jenë cak i operacionit 'Brezovica'

Dhjetëra shtëpi malore të ndërtuara në zonën e Brezovicës mund të jenë cak i hetimit të Prokurorisë Themelore të Ferizajt.

Apeli: Gjykata e shkallës së parë nuk arsyetoi konfirmimin e aktakuzës ndaj zyrtarëve të KPM-së

Gjykata e shkallës së dytë e ka rrëzuar vendimin me të cilin ishte konfirmuar aktakuza për marrje ryshfeti nga të dyshuarit Luan Latifi, ish-kryeshef i Komisionit të ...