Postet nga: Marrëveshjet

Qeveria miraton nismat për lidhjen e dy marrëveshjeve ushtarake me Turqinë dhe Poloninë

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar nismën për lidhjen e Marrëveshjes Ndërkombëtare për “Statusin e Forcave SOFA” ndërmjet Republikë...

BE përsërit: Kosova t’i zbatojë marrëveshjet

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, tha se institucionet evropiane presin që Kosova dhe Serbia t’i zbatojnë të gjitha marrëveshjet e arritura në kuadër ...

Biden e Macron tregojnë gatishmëri për të riparuar marrëdhëniet

Presidenti amerikan, Joe Biden, dhe presidenti francez, Emmanuel Macron, po mbajnë në Romë takimin e parë mes tyre që kur marrëdhëniet mes dy vendeve shënuan një pikë ...

Zbatimi i pjesshëm i marrëveshjes për targat

Automjete me targa që bartin akronimet e qyteteve të Kosovës dhe që lëshohen nga autoritetet në Serbi, vazhdojnë të qarkullojnë në katër komunat në veri të Kosovë...

Kosova njofton BE-në për ecurinë e zbatimit të marrëveshjeve

Gjatë tërë ditës së sotme është zhvilluar takimi i delegacionit të Kosovës për dialogun me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian. Ky takim ishte në kuadë...

Në veri, qindra punëtorë vazhdojnë të paguhen pa punuar

Që nga fundi i vitit 2016 e deri më sot, mbi 300 punëtorë serbë nga veriu i Kosovës vazhdojnë të marrin paga nga buxheti i Kosovës, por nuk janë ...

Gent Cakaj nesër në Kosovë, nënshkruhen tri marrëveshje

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës njofton se nesër  në Kosovë për vizitë zyrtare do të vijë ministri i Punëve të Jashtme të Shqipë...

Mbledhja e dy qeverive në Tiranë, nënshkruhen katër marrëveshje për kulturë dhe sport

Katër marrëveshje nga fusha e kulturës dhe sportit janë nënshkruar sot në Tiranë, në kuadër të mbledhjes së përbashkët të dy qeverive, asaj ...