Postet nga: marreveshjet nderkombetare

Kuvendi para një episodi të ri në serinë për marrëveshjet ndërkombëtare

Votimi i marrëveshjeve ndërkombëtare në Kuvendin e Kosovës, është kushtëzuar me “shpërbërjen e Parlamentit dhe shkuarjen e vendit në zgjedhje”, nga një pjesë ...

Ganimete Musliu: Qeveria në cirk, po na shantazhon me votim të marrëveshje ndërkombëtare

Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu është shprehur se kjo qeveri ka degjeneruar pas deklarimit të kryeministrit, Albin Kurti se nuk do jap pë...

Nuk miratohen asnjëra nga katër marrëveshjet ndërkombëtare, PDK dhe AAK nuk marrin pjesë në votim

Votimi i tri marrëveshjeve ndërkombëtare dhe shqyrtimi i një tjetrës, janë bartur një seance tjetër të Kuvendit të Kosovës, pasi nuk patën kuorumin ...

Kuvendi mban sot seancë, në rend dite disa marrëveshje ndërkombëtare

Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë sot në të cilën do t’i vazhdojë punimet e seancës plenare.

Deputeti i LVV-së kritikon opozitën për mosvotimin e marrëveshjeve ndërkombëtare

Deputeti i LVV-së, Armend Muja, ka kritikuar partitë opozitare për mosvotimin e marrëveshjeve ndërkombëtare, duke thënë se për këtë çështje nuk do të ...

Kuvendi i Kosovës pa kuorum për votimin e disa marrëveshjeve ndërkombëtare

Kuvendi i Kosovës e ka bartur për një seancë të radhës votimin e disa marrëveshjeve ndërkombëtare, pasi në seancën e së hënë...

LDK voton pro një marrëveshjeje ndërkombëtare në Kuvendin e Kosovës

Lidhja Demokratike e Kosovës, parti kjo që është opozitë në Kuvendin e Kosovës sot ka votuar pro një marrëveshjeje ndërkombëtare, ndonëse në fillim të ...

Murati: Opozita po mbanë të bllokuara afër 150 milionë euro nga marrëveshjet ndërkombëtare

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka fajësuar opozitën që sipas tij, po mbanë të bllokuara marrëveshjet ndërkombëtare në Kuvend "pa asnjë arsye të vlefshme".