Postet nga: Marreveshje

Ministria e Financave nënshkruan marrëveshje për ndërtimin e impiantit për trajtimin e ujërave të zeza në Mitrovicë

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka nënshkruar dy marrëveshje për ndërtimin e impiantit për trajtimin e ujërave të zeza në ...

Kosova dhe Letonia nënshkruajn marrëveshje bilaterale për bashkëpunim ushtarak

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka njoftuar se kanë nënshkruar me Letoninë marrëveshje bilaterale për bashkëpunim ushtarak në funksion të sigurisë kontinentale dhe më gjerë.

Si vepron Huawei në Serbi?

Në kuadër të përpjekjeve të Pekinit për të rritur ndikimin në Serbi, kompania teknologjike kineze, Huawei, ka nënshkruar marrëveshje sekrete me njerëz të afë...

Kosova dhe Sllovenia me marrëveshje për parandalimin e katastrofave natyrore

Ministri i Mbrojtjes së Sllovenisë, Matej Tonin dhe ministri i Punëve të Brendshme të Republikës së Kosovës, Xhelal Sveçla, kanë nënshkruar një marrëveshje pë...

Kosova nënshkruan marrëveshje me EUROPOL

Kosova do ta ketë një zyrtar ndërlidhës formal në institucionin ndërkombëtar të sigurisë EUROPOL. Kështu njoftoi ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës, ...

Odat ekonomike të Kosovës dhe Izraelit kërkojnë marrëveshje për tregti të lirë

Përfaqësues të bizneseve të Kosovës dhe Izraelit janë zotuar se do të rrisin bashkëpunimin në mes tyre. Kështu është thënë pas një takimi që ...

Kusari-Lila: ‘Ballkani i Hapur’ është nismë e dëmshme

Shefja e Grupit Parlamentar të partisë në pushtet, Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila tha se të gjitha partitë në Kosovë kanë shprehur kundërshtitë e tyre për iniciativë...

Kuvendi nuk pati kuorum për të votuar marrëveshjen për “reagim emergjent ndaj COVID-19”

Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur të votoj për ratifikimin e amendamentimit nr.1 të Marrëveshjen kornizë të kredisë të datës 14 gusht 2020, ndërmjet Republikës së ...