Postet nga: Marreveshje

MCC nënshkruan marrëveshje 236.7 milionë dollarëshe me Kosovën

Korporata e Sfidës së Mijëvjeçarit (MCC) ka thënë se kanë nënshkruar një marrëveshje me Kosovën në vlerë prej 236.7 milionë dollarë.

Bislimi: Takimi i nivelit të lartë për marrëveshjen e përgjithshme mund të ndodh në maj

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, pas takimit me palën serbe dhe të dërguarin e BE-së për dialogun Serbi-Kosovë, Mirosllav Lajçak, ka paralajmëruar ...

Bislimi: Takimi trepalësh është shtyrë për shkak se Petkoviq ka kërkuar që të diskutohet Asociacioni

Zëvendëskryeminsitri i Kosovës, Besnik Bislimi, pas takimit me palën serbe dhe të dërguarin e BE-së për dialogun Serbi-Kosovë, Mirosllav Lajçak, ka quajtur “budallallë...

Kosova dhe Gjermania me marrëveshje për hyrje-daljet e ushtarëve në të dy vendet

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar nismën për lidhjen e Marrëveshjes Ndërkombëtare për “Statusin e Forcave SOFA” ndërmjet Kosovë...

Politico: Ischingeri e përdori dialogun Kosovë - Serbi për të lidhur kontrata për kompaninë e tij

Revista Politico e ka publikuar një artikull në faqen e parë për konfliktet e mundshme të interesit të diplomatit Wolfgang Ischinger, i cili që nga viti 2008 drejton Konferencën ...

Fakulteti i Edukimit nënshkruan 20 marrëveshje me disa institucione

Në Ditën Ndërkombëtare të Arsimit, Fakulteti i Edukimit i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina ka nënshkruar 20 marrëveshje bashkëpunimi me institucionet edukativo-arsimore në Kosovë.

Reagon ministri i Financave pasi LDK nuk e votoi marrëveshjen për 'Reformën në Sistemin e Ndihmës Sociale'

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka reaguar pas mosmiratimit të marrëveshjes për “Projektin e Reformës së Sistemit të Ndihmës Sociale në Kosovë”.

Kurti: Marrëveshja me Serbinë - brenda mandatit të qeverisë sime

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha në një intervistë me Zërin e Amerikës se shpreson për një marrëveshje me Serbinë brenda mandatit të qeverisë së ...