Postet nga: marreveshja per targa

Aalmo: Çështja e targave, burim për jostabilitet në Kosovë

Alexander Avles Aalmo, zëvendës këshilltar politik në KFOR ka vlerësuar se situata e sigurisë në Kosovë është e qetë por e brishtë.

Vendimi për targa, për 30 ditë u regjistruan vetëm 9 automjete në RKS

Sot janë bërë 30 ditë që nga hyrja në fuqi e vendimi që qytetarët serbë që kanë në pronësi vetura me targa, KM, GL, PR, etj, mund t’...

Lajçak: Sot nuk është arritur asnjë marrëveshje për targat, ftoj kryenegociatorët të takohen sërish

I dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka njoftuar zyrtarisht se sot nuk është arritur marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë për ...

Besnik Bislimi: Nuk ka marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave

Ka dështuar arritja e një marrëveshjeje mes Kosovës dhe Serbisë për targat e automjeteve. Sot ishte dita e fundit për arritjen e saj.

Çështja e targave, Sveçla thotë se policia ka plane se si të veprojë

Ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla, gjatë konferencës për media ku u fol për sulmet me granatë dore dhe kallashnikov ...

Bislimi: Priten masa të tjera të reciprocitetit

Qeveria e Kosovës ka thënë se më 2 tetor, fillimisht ushtarët e KFOR-it do të vendosen në pikat kufitare në Bërnjak dhe Jarinjë para se të largohen ...

Trajkoviq: Marrëveshja e sotme për targat, defakto është e njëjta si ajo e 2016-ës

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane për Serbët nga Kosova, Rada Trajkoviq ka thënë se marrëveshja për targat e nënshkruar sot në Bruksel është de- ...

Ursula von der Leyen, për marrëveshjen për targat: E mirë për gjithë rajonin

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka mirëpritur arritjen e marrëveshjes në Bruksel për targat e automjeteve mes Kosovës dhe Serbisë.