Postet nga: marreveshja për energjinë

Gati katër muaj të shkuar huq për Elektrosever-in

Kompania serbe, Elektrosever, nuk i ka plotësuar kushtet që i përcakton Udhërrëfyesi për Marrëveshjen për Energji ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, edhe ...

Krasniqi: Marrëveshja me Serbinë për energji është pjesë e një plani për krijimin e një zone autonome në veri të Kosovës

Anëtari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Frashër Krasniqi, ka thënë se marrëveshja për energjinë e arritur mes Kosovës dhe Serbisë është pjesë e një plani ...

Dokument: Kjo është arsyeja e bllokimit të Marrëveshjes për energji

Kompania serbe ‘Elektrosever’ ka nënshkruar dy marrëveshje me Operatorin e Sistemit, Transmisionit dhe Tregut të Energjisë Elektrike në Kosovë (KOSTT) në kuadër të udhërrëfyesit pë...

BE: Udhërrëfyesi për marrëveshjen Kosovë-Serbi për energjinë po ngec për "aspekte teknike"

Udhërrëfyesi për zbatimin e marrëveshjes për energjinë, i cili do të duhej të shërbente si kalendar për zbatimin e obligimeve të Kosovës ...

VIDEO - Konjufca nuk ia vazhdon fjalën deputetit Kokaj ku fliste për energjinë

Në Kuvendin e Kosovës, është diskutuar rreth Marrëveshjes që Kosova ka nënshkruar me Korporatën Sfidat e Mijëvjeçarit (MCC) për çështjen e energjisë.

Lajçak: Nuk ka marrëveshje të re për energjinë, është udhërrëfyes

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Mirosllav Lajçak, ka thënë se nuk ka ...

Në takim me ambasadorët e vendeve të QUINT-it, Kurti thekson angazhimin e Qeverisë për zbatimin e udhërrëfyesit të energjisë

Në një takim me ambasadorët e vendeve të QUINT-it dhe përfaqësuesin e BE-së në Kosovë, kryeministri Albin Kurti ka theksuar angazhimin e Qeverisë për zbatimin e ...

Abdixhiku e pyet Kurtin nëse marrëveshja me Serbinë për energjinë është e mirë apo e keqe

Lidhur me arritjen për zbatim të marrëveshjes për energjinë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, kryetari i Lidhjes Demokrsatike të Kosovës, Lumir Abdixhiku i është drejtuar ...