Postet nga: marrëveshja kosovë- serbi

Bërnabiq: Beogradi dhe Prishtina, larg kompromisit

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se nuk sheh asnjë shenjë të arritjes së kompromisit me Kosovën, porse ai duhet të arrihet "nëse Serbia dëshiron të ...

Tim Judah: Asgjë nuk tregon se marrëveshja Kosovë-Serbi është afër

Gazetari dhe analisti britanik Tim Judah tha sot se nuk e sheh afër arritjen e marrëveshjes e Beogradit dhe Prishtinës, pavarësisht pretendimeve nga Shtetet e Bashkuara ...

Trump i premton Thaçit vizitë në Shtëpinë e Bardhë nëse arrihet marrëveshja me Serbinë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pranuar një letër nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Bolton: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë të arrihet sa më shpejt

Këshilltari amerikan për Siguri Kombëtare në Shtetet e Bashkuara, John Bolton, përmes rrjetit social Twitter ka thënë se Kosova dhe Serbia duhet të arrijnë një ...

Kongresisti amerikan Cleaver: Kosova dhe Serbia mund të jetojnë në paqe

Interesi i SHBA-ve është që dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit të përfundojë me një marrëveshje paqeje dhe të mos sjellë prapa konfliktin e viteve të 90-ta.

Presidenti Thaçi takohet me John Bolton, merr mbështetje për marrëveshje me Serbinë

Presidenti Hashim Thaçi ka marrë mbështetjen e administratës amerikane për arritjen e një marrëveshjeje gjithëpërfshirëse ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Putin i gatshëm për të përkrahur marrëveshjen Kosovë - Serbi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e përkrah arritjen e një marrëveshjeje në mes të Kosovës dhe të Serbisë dhe këtë e ka konfirmuar Kremlini nëpë...

 Vuçiq: Të gjithë shqiptarët janë ‘nervozë’

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuciq, ka komentuar deklaratën e Komisionierit Evroian, Johannes Hahn, i cili ditë më parë tha se Kosova nuk është kushti i vetëm i ...