Postet nga: marrëveshja kosovë- serbi

Vuçiq flet për marrëveshjen me Kosovën, pret ‘zhvendosjen’ e dialogut

Ne nuk jemi afër marrëveshjes me Prishtinën pasi nuk negociojmë me të, tha sot presidenti serb, Aleksandar Vuçiq pas takimit me këshilltarët e politikë ...

Vuçiq: Serbia nuk hyn në BE pa marrëveshje me Kosovën

 

Scott: Në zemër të marrëveshjes, njohja e Kosovës

Ambasadori Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Kyle Scott, ka deklaruar se Uashingtoni nuk tërheq “vija të kuqe” kur është fjala për zgjidhjen e çështjes së ...

Thaçi: Marrëveshja Kosovë- Serbi duhet të arrihet këtë vit

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, po merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Munih.

Putin: Mbështesim arritjen e një marrëveshjeje Prishtinë-Beograd

“Rusia pajtohet që Beogradi dhe Prishtina të arrijnë një marrëveshje të pranueshme reciproke në përputhje me rezolutën 1244” tha presidenti rus Vladimir Putin në Beograd.

Serbia do të shkatërrohet, nëse nuk arrihet marrëveshje me Kosovën

Politikani serb, Vuk Drashkoviq, ka thënë për “TV Pink” se sa më parë duhet arritur një marrëveshje ligjërisht obligative në mes Kosovës dhe Serbisë.

Si e parashohin amerikanët marrëveshjen Kosovë-Serbi

Prestigjiozja amerikane “The Washington Post”, përmes një artikulli të publikuar me titullin “Trump fton për marrëveshje paqësore në “Rose Garden”, derisa pa zë punon për ...

Takimi 'sekret' me ambasadorin e ShBA-ve në Berlin, Thaçi premton heqjen e taksës për Serbinë

Nën presionin e administratës së Trump-it dhe me thirrjen e presidentit Trump për një ceremoni paqeje në Shtëpinë e Bardhë, presidenti i Kosovës, është zotuar ...