Postet nga: marrëveshja kosovë- serbi

Lajçak: Plani i prezantuar për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi përmban 11 pika, nuk bëjmë kërcënime

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirloslav Lajçak,  ka thënë se plani që ka prezantuar për normalizim të marrëdhënieve ...

Osmani e quan 'fake news' draftin gjerman për statutin e Asociacionit

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka komentuar iniciativën franko-gjermane në raport me dialogun Kosovë-Serbi

Haradinaj pas takimit me Kurtin: Kërkuam që marrëveshja ta ketë vulën e ShBA-së

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj.

Hoxhaj: Lufta e Ukrainës e ka bërë më urgjente marrëveshjen Kosovë-Serbi

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës thotë për BIRN se agresioni rus e ka bërë zgjidhjen e mosmarrëveshjes Kosovë-Serbi, me angazhimin e SHBA-së dhe BE-së, ...

Hoti: Asnjëherë nuk më është paraqitur një ide e tillë

Ish-kryeministri Avdullah Hoti në një bisedë të shkurtë për KALLXO.com ka folur për letrën “Non-paper”, që supozohet se vjen nga përfaqësues të Gjermanisë dhe ...

Blinken: Duartrokas marrëveshjen Kosovë-Serbi, Biden ka kaluar shumë kohë në ato vende

I nominuari për sekretar të shtetit nga administrata Biden, Anthony Blinken ka thënë se i duartroket disa punë të Administratës Trump, në mesin e tyre edhe marrë...

Borrell: Arritja e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, çështje muajsh

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell tha të martën se dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është ...

Thaçi: Është momenti i jashtëzakonshëm për të arritur marrëveshjen finale Kosovë – Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se është krijuar momenti i jashtëzakonshëm për arritje të marrëveshjes finale ndërmjet Kosovës dhe ...