Postet nga: marrëveshja kosovë- serbi

Vuçiq: Perëndimorët kërcënuan me pasoja nëse nuk nënshkruajmë marrëveshje me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, paralajmëroi të enjten se vendi i tij do të përballet me pasoja të rënda nëse refuzon një plan perëndimor ...

Vuçiq: Nuk ka afat për miratimin e planit për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se nuk ka afat kohor për miratimin e planit franko-gjerman për Kosovën.

Lajçak: Plani i prezantuar për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi përmban 11 pika, nuk bëjmë kërcënime

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirloslav Lajçak,  ka thënë se plani që ka prezantuar për normalizim të marrëdhënieve ...

Osmani e quan 'fake news' draftin gjerman për statutin e Asociacionit

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka komentuar iniciativën franko-gjermane në raport me dialogun Kosovë-Serbi

Haradinaj pas takimit me Kurtin: Kërkuam që marrëveshja ta ketë vulën e ShBA-së

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj.

Hoxhaj: Lufta e Ukrainës e ka bërë më urgjente marrëveshjen Kosovë-Serbi

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës thotë për BIRN se agresioni rus e ka bërë zgjidhjen e mosmarrëveshjes Kosovë-Serbi, me angazhimin e SHBA-së dhe BE-së, ...

Hoti: Asnjëherë nuk më është paraqitur një ide e tillë

Ish-kryeministri Avdullah Hoti në një bisedë të shkurtë për KALLXO.com ka folur për letrën “Non-paper”, që supozohet se vjen nga përfaqësues të Gjermanisë dhe ...

Blinken: Duartrokas marrëveshjen Kosovë-Serbi, Biden ka kaluar shumë kohë në ato vende

I nominuari për sekretar të shtetit nga administrata Biden, Anthony Blinken ka thënë se i duartroket disa punë të Administratës Trump, në mesin e tyre edhe marrë...