Postet nga: marko gjuriq

Pas incidentit me kutitë e votave nga Serbia, Gjuriq: po përgatitet manipulim i votave

Pas helmimit të zyrtarëve kosovarë nga zarfet e ardhura me vota nga Serbia, drejtori Zyrës për Kosovë në Qeverinë serbe, Marko Gjuriq ka thënë se është ...

Gjuriq fton serbët e Kosovës që të dalin të votojnë në zgjedhjet e 6 tetorit

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë serbe, Marko Gjuriq, tha sot se zgjedhjet e jashtëzakonshme të 6 tetorit janë thelbësore për serbët.

Gjuriq: Nuk heqim dorë nga ndjekja penale e kriminelëve

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, tha se "Serbia ka qenë vazhdimisht e vendosur në ndëshkimin e krimeve të luftës, ...

Gjuriq për kremtën e 20 vjetorit të çlirimit: Ballo cinikësh dhe vampirësh

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq e ka quajtur “ballo cinikësh dhe vampirësh”, tubimin qendror në Prishtinë për 20 vjetorin ...

Gjuriq: Deklarata për pajtimin serb-shqiptar, si të pajtohen tajkunët me terroristët

Shefi i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka komentuar sot dokumentin e paraqitur nga lideri i opozitës serbe në lidhje me pajtimin ...

Gjuriq: Do të vazhdojmë të luftojmë

Kreu i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka mirëpritur fitoren e Listës Serbe në katër komunat në veri të Kosovë...

MPJ tregon pse nuk ia dhanë lejen Gjuriqit për të hyrë në Kosovë

Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës sot i ka refuzuar, shefit të Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriqit vizitën në ...

Gjuriq: Zgjedhjet e nesërme mbrojnë mbijetesën dhe interesin e Serbisë

Shefi i zyrës për Kosovë në Serbi, Marko Gjuriq përmes një intervistë dhënë për Radio Televizionin e Serbisë ka thënë se do të provoj ...