Postet nga: marjan dema

Rektori i UP-së, Marjan Dema me mbi 53 mijë euro para të gatshme

Rektori i Universitetit të Prishtinës, Marjan Dema ka deklaruar se ka pronë të paluajtshme me vlerë 277 mijë e 600 euro.

Shtyhet mbledhja e Senatit, Parlamenti Studentor: Provimet mos të organizohen para 15 qershorit

Parlamenti Studentor, bashkë me shumicën e studentëve senatorë dhe me rektorin e Universitetit të Prishtinës, Marjan Demaj, kanë njoftuar se janë pajtuar që mbledhja e nesërme ...

Ministria e Kulturës dhe Universiteti i Prishtinës nënshkruajnë marrëveshje për Muzeun e Natyrës

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Muzeve, ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi dhe rektori i Universitetit të Prishtinës, Marjan Demaj  kanë në...

Hoti takohet me punëdhënësin e tij, rektorin Marjan Dema

Zëvendëskryeministri i parë, Avdullah Hoti, ka pritur sot në takim Rektorin e Universitetit të Prishtinës “ Hasan Prishtina”, Marjan Dema.

Nderohen 50 personalitete që dhanë kontribut të veçantë për UP-në

50 mirënjohje janë ndarë për personalitete të ndryshme në javën e shënimit të gjysmë shekullit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”.

Në prag të 50 vjetorit të UP-së, Ministrja Bajrami viziton Rektorin Dema

Rektori i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Marjan Dema ka pritur në takim ministren e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë në Kosovë, Hykmete Bajrami.

Ministrja e Arsimit takohet me punëdhënësin e saj

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, e cila është edhe Profesoreshë në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”, ka vizituar sot Rekoratin, ku është takuar me ...

Vdes profesori universitar Afrim Vokshi

Rektori i Universitetit të Prishtinës, Marjan Dema, ka njoftuar për vdekjen e profesorit universitar, Afrim Vokshi.