Postet nga: marihuana

Dënimet e 2.5 milionë amerikanëve për marijuanë do të falen

Këtë javë Merilendi u bë shteti i fundit që njoftoi falje masive për persona të dënuar për krime të lidhura me marijuanën, në kuadër ...

Tentoi të fuste marihuanë në burgun e Dubravës, arrestohet e dyshuara

Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar një e grua nën dyshimin se ka tentuar të fuste brenda burgut të Dubravës një sasi të substancës ...

Policia gjen kanabis të kultivuar në Mitrovicë

Policia e Kosovës ka njoftuar se kanë arrestuar një person të dyshuar për kultivim të narkotikëve në Mitrovicë.

Dosja e Prokurorisë Speciale ndaj vëllezërve të akuzuar për kultivimin e kanabisit në Gjakovë

Bashkim Shpejtim Isufi, të akuzuar nga Prokuroria Speciale për kultivimin e kanabisit në afërsi të shtëpisë së tyre, janë sjellë sot para gjykatës në Prishtinë.

Biden fal amerikanët e dënuar për posedim të sasive së vogla të marihuanës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden ka falur të gjithë amerikanët që janë dënuar në nivel kombëtar për posedim të sasive të ...

Pas aksionit në veri, Kurti: Krimi do të luftohet pa ndërprerje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas aksionit të Policisë së Kosovës në afërsi të kufirit me Serbinë, ku u gjet një laborator i kultivimit të ...

Lista Serbe mirëpret aksionin e Policisë së Kosovë për zbulimin e laboratorit të drogës në kufi me Serbinë

Lista Serbe ka mirëpritur aksionin e Policisë së Kosovës dhe Doganës së Kosovës për zbulimin e laboratorit të marihuanës në kufirin me Serbinë.

Ferizaj, dy persona arrestohen për drogë

Janë arrestuar dy burra pasi që gjatë kontrollit tek të njëjtit janë gjetur dhe konfiskuar 1.33 gram marihuanë në Ferizaj.