Postet nga: Marigona Geci

Fjalimi në Kuvend për "vrasjet politike" ngjall polemika mes Gani Gecit dhe Ismet Kryeziut

Ismet Kyreziu, nga Instituti Demokratik i Kosovës, përmes një postimi në Facebook ka thënë se deputetëve të Kosovës duhet t’u ndalohet të flasin pë...

VIDEO – Marigona Geci flet për vrasjet e pasluftës, polemika në Kuvend

Në Kuvendin e Kosovës sot në polemika janë përfshirë nënkryetarja, Arbërie Nagavci dhe deputetja e LDK-së, Marigona Geci, e cila nisi të flasë për vrasjet ...

Vajza deputete e Gani Gecit tërheq nënshkrimin për seancën e 'rimëkëmbjes'

Deputetja nga radhët e LDK-së, Marigona Geci ka njoftuar se e ka tërhequr nënshkrimin e saj për thirrjen e seancës së jashtëzakonshme për ...

Kjo është pasuria e vajzës deputete të Gani Gecit

Deputetja e Lidhjes Demokratike e Kosovës (LDK) në deklarimin e pasurisë në Agjencinë Kundër Korrupsionit (AKK), ka deklaruar në pronësi të përbashkët se posedon një ...

Deputetja e LDK-së i lutet Albin Kurtit: Tërhiqe vendimin për Veliun, dëgjoje Anton Qunin

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Marigona Geci, gjatë seancës që po mbahet për rrëzimin e Qeverisë, e ka lutur Albin Kurtin që të të...

Deputetja e LDK-së i dërgon letër të hapur Albin Kurtit, e lut ta tërheq vendimin për Veliun

Deputetja e LDK-së, Marigona Geci i ka shkruar një letër të hapur kryeministrit Albin Kurti në lidhje me situatën e krijuar me virusin COVID-19 dhe me iniciativë e ...

A e mundi PDK-ja - LDK-në në katundin e Gani Gecit?

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka arritur të marrë mbi 75% të votave në fshatin Llaushë të Skenderajt, vendlindjen e Gani Gecit, ish-anëtarit të LDK-së.

Qëndrimet e Marigona Gani Gecit për autostradën e Dukagjinit dhe monopolin në homologim

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Marigona Geci në një intervistë për KALLXO.com ka dhënë dy qëndrime të ndryshe sa i takon privatizimit apo mbetjes ...