Postet nga: maqedonia veriore

Personat LGBTI druajnë të tregojnë orientimin e tyre seksual në vendin e punës

Frika nga mospranimi, presioni, madje edhe frika prej largimit nga puna bën që 73 për qind e personave të komunitetit LGBTI (lesbiket, homoseksualët, biseksualët, transgjinorët, ndë...

Aktakuzë për 'mashtrim' kundër kardiokirurgut Zhan Mitrev dhe spitalit të tij privat, ku vdiq një kosovar

Prokuroria Themelore Publike e Maqedonisë së Veriut ka ngritur aktakuzë kundër kardiokirurgut Zhan Mitrev si person fizik, si dhe kundër personit juridik Spitali privat “Zhan Mitrev”, transmeton Portalb....

HIB zgjerohet edhe jashtë Kosovës, hap pikën e re edhe në Shkup

Lideri kosovar i derivateve, rrjetit të restoraneve dhe marketeve, korporata HIB sot ka njoftuar se tani po e zgjeron biznesin e saj edhe jashtë kufijve të Kosovës.

Ish-kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski dënohet me nëntë vjet burgim

Gjykata Penale e Shkupit ka dënuar ish-kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Nikolla Gruevski me nëntë vite burg për shpërdorim të detyrës dhe të autoritetit zyrtar, ...

Autobusi i aksidentuar ku vdiqën 46 persona po kthehej nga ekskursioni në Turqi

Autobusi i cili herët në mëngjes morri flakë në Bullgari, ku si pasojë humbën jetën së paku 46 shtetas të Maqedonisë së Veriut është i agjencisë “B. ...

Si zhvillohet faza e play-off për kualifikimet për botëror

Kombëtaret të cilat nuk arritën që të kualifikohen direkt për në kampionatin botëror “Katar 2020” do të kenë edhe një mundësi për t`u kualifikuar ...

Policia maqedonase zbulon dhjetëra migrantë të paligjshëm

Policia e Maqedonisë së Veriut zbuloi dhjetëra emigrantë në një kamion pranë kufirit grek.

Sela: Aleanca për Shqiptarët dhe AAA fitoi në Dibër dhe Gostivar, në 5 komuna tjera në balotazh

Lideri i partisë Aleanca për Shqiptarët dhe Ziadin Sela tha se partia që ai e udhëheq së bashku me Alternativën kanë fituar në rrethin e parë ...