Postet nga: Maqedoni

Maqedoni, jep dorëheqje ministri i Kulturës

Ministri i Kulturës Asaf Ademi dha dorëheqje nga posti i ministrit të kulturës.

Lëvizja Vetëvendosje: Aksidenti afër Shkupit, lajm tronditës

Lëvizja Vetëvendosje e ka quajtur lajm tronditës aksidentin që ka ndodhur në autostradën Shkup - Tetovë, ku kanë mbetur të vdekur 13 persona.

Haradinaj i tronditur nga aksidenti me 13 të vdekur në rrugën Shkup-Tetovë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur i tronditur nga aksidenti ku kanë mbetur 13 të vdekur në rrugën Shkup - Tetovë.

Shkon në 13-të numri i të vdekurve nga autobusi i rrokullisur në rrugën Shkup-Tetovë

Shkon në 13-të numri i të vdekurve nga autobusi i rrokullisur në rrugën Shkup - Tetovë.

Nuhiu: 8 persona të vdekur në aksidentin e autobusit në rrugën Shkup-Tetovë

Zëvendësministri i Brendshëm i Maqedonisë, Agim Nuhiu ka thënë se 8 persona kanë vdekur në aksidentin e autobusit që po udhëtonte nga Shkupi për në ...

Ligji për gjuhën zemëron keq opozitën maqedonase

Qeveria e Maqedonisë ka publikuar në fletoren zyrtare ligjin që zgjeron përdorimin zyrtar të gjuhës shqipe, edhe pse presidenti ka refuzuar ta firmosë atë dhe opozita ndan të ...

Institucionet e Maqedonisë para sfidës së zbatimit të shqipes si gjuhë zyrtare

 

Maqedonia miratoi ndryshimet kushtetuese

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë ka votuar ndryshimet kushtetuese. Pro ndryshimeve kanë votuar 81 deputetë, me këtë emri i ri i Maqedonisë, do të jetë Republika e Maqedonisë së ...