Postet nga: Maqedoni

Ali Ahmeti Kundër Federalizimit të Maqedonisë

Ali Ahmeti Kundër Federalizimit të Maqedonisë

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), partisë më të madhe të shqiptarëve në Maqedoni, Ali Ahmeti, është shprehur kundër idesë së disa subjekteve shqiptare atje që ...

Misteri i Statujave Shqiptare në Shkup Shkakton Debate

Statujat e dy shkrimtarëve shqiptarë, të cilat ishin premtuar për vite me radhë si pjesë e Shkup 2014 të financuar nga qeveria, u ngritën pa ndonjë lajmërim ...

Takim për Raportet Ekonomike me Maqedoninë

Për zhvillim të mëtutjeshëm të këtyre marrëdhënieve Kosovë-Maqedoni, Stavileci u takua me ministrin e Ekonomisë së këtij shteti Driton Kuçin.

48 Orë Ndalim për Gafurr Dugollin

Lajmin e ka konfirmuar për KALLXO.com Enver Dugolli, vëllai i të arrestuarit, njëherësh edhe nënkolonel dhe atashe i Kosovës në ambasadën në ...

Fletëarresti Serb e Prangos Kosovarin në Maqedoni

Ish pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Gafurr Dugolli, është ndaluar sot nga policia maqedonase në bazë të një urdhër- arresti të lëshuar nga organet e ...

Hani i Elezit dhe Gjilani u Gëzohen Marrëveshjeve me Maqedoninë

Dy marrëveshjet e nënshkruara dje për kalimin e kufirit me letërnjoftim nga Kosova në Maqedoni, si dhe tjetra për hapjen e pikës së re ...

Kosova dhe Maqedonia ‘Pensionojnë’ Pasaportat

Kosova dhe Maqedonia kanë nënshkruar sot marrëveshje për kalimin e kufirit me letërnjoftim dhe për hapjen e një vendkalimi të ri kufitar në Bellanoc – Stanç...

Maqedonia Konfirmon Dënimet në Rastin “Monstra”

Gjykata e Apelit në Shkup nuk e ka ndryshuar dënimin me burgim të përjetshëm për gjashtë shqiptarët e dënuar për terrorizëm pë...