Postet nga: maqedoni e veriut

Shkup: Policia po heton abuzimet me përmbajtje eksplicite të të miturve

Opinioni në Maqedoninë e Veriut është tronditur pas informacioneve se në një grup të një rrjeti social me mbi 7 mijë e 400 anëtarë, janë paraqitur video dhe fotografi me pë...

Shkup: Katër ish-drejtues të lartë shtetërorë do të gjykohen për dhunën në Kuvend

Gjykata Penale në Shkup ka njoftuar se katër ish-drejtues të lartë shtetërorë do të gjykohen për ngjarjet e dhunshme në parlamentin e Maqedonisë së Veriut, të cilat ...

Dorëhiqet Zaev, pritet të votohet Qeveria teknike

Zoran Zaev mëngjesin e sotëm ka bërë të ditur se ka firmosur dorëheqjen nga posti i kryeministrit dhe se pret nga Kuvendi ta konstatojë atë sa ...

Mickoski: Shteti ka emër të ri, por ne do ta ndryshojmë

Lideri i partisë opozitare maqedonase, VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, thotë se shteti ka emër të ri, por sipas tij, ky realitet nuk mund të injorohet.

Amnistia e Ivanovit përplas politikën me Gjykatën Kushtetuese

Nisma për rikthimin e amnistisë së ish-presidentit të Maqedonisë së Veriut, Gjorge Ivanov rikthehet sërish në Gjykatën Kushtetuese, pasi komisioni juridiko-ligjvënës refuzoi të interpretojë nenin ...

Shkup: Mjekët kërkojnë kushte më të mira për të parandaluar ikjen e stafit shëndetësor

Gjatë prezantimit të projekt-buxhetit nga dikasteri i shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, kanë bërë të ditur se e nga arka e shtetit për shëndetësinë ...