Postet nga: maqedoni e veriut

Opozita shqiptare nuk lëshon pe, Zaev i gatshëm për takim liderësh që Kuvendi të zhbllokohet

Opozita shqiptare këmbëngulëse, Kuvendi i Maqedonisë së Veriut nuk zhbllokohet deri sa nuk gjendet zgjidhje për propozim ligjin e tyre për shtetësinë.

Maqedonia e Veriut regjistron 22 viktima dhe 872 të infektuar me coronavirus

Maqedonia e Veriut të martën ka regjistruar 22 të vdekur dhe 872 të infektuar me koronavirus, shifra këto më të lartat në tre muajt e fundit, bazuar në të dhë...

Në Maqedoninë e Veriut arrijnë 3.000 vaksina ruse

Të dielën në Maqedoninë e Veriut kanë arritur 3.000 vaksina ruse Sputnik V, nga rreth 200.000 sa janë porositur nga Rusia për vaksinimin e popullatës për mbrojtje nga ...

7 të vdekur dhe 726 raste të reja me coronavirus në Maqedoni të Veriut

Në Maqedoninë e Veriut edhe sot janë regjistruar numër i lartë i rasteve të reja pozitive me COVID-19.

Sofja akuzon Shkupin për shkeljen e të drejtave të pakicës bullgare

Ministrja e Punëve të Jashtme e Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva, ka kritikuar autoritetet maqedonase për shkeljen e të drejtave të pakicës bullgare, që jeton në Maqedoninë e Veriut, ...

Dy të arrestuar pas plagosjes së djalit të Sulejman Rexhepit

Në rastin ku u plagos djali i ish-kreut të Bashkësisë Fetare Islame, Sulejman Rexhepi, janë arrestuar dy persona, bëjnë të ditur për TV21 nga Ministria e Punë...

Mosmarrëveshje etnike, përgjime sekrete në çështjen “Monstra” në Maqedoninë e Veriut

Gjyqi polemik i gjashtë shqiptarëve etnikë për vrasjet e pesë burrave maqedonas në 2012 pritej të hidhte dritë të re mbi çështjen e tmerrshme, por ndërsa vendimi pë...

Opozita maqedonase mbledh nënshkrime kundër regjistrimit të popullsisë

Partia VMRO-DPMNE ka nisur të shtunën mbledhjen e nënshkrimeve për shtyrjen e regjistrimit të popullsisë në Maqedoninë e Veriut, të paraparë për muajin prill.