Postet nga: Manchester United - Arsenal

Ronaldo vendimtar në fitoren e Manchester Unitedit ndaj Arsenalit

Manchester Unitedi ka shënuar fitore me rezultat 3-2 ndaj Arsenalit, ndeshje e vlefshme për xhiron e 14-të në Premierligë.

VIDEO – Arsenali shënon gol derisa De Gea ishte i shtrirë në tokë

Arsenali ka kaluar në epërsi ndaj Manchester Unitedit me mesfushorin Emile Smith Rowe në minutën e 13-të.

Manchester United – Arsenal, publikohen formacionet zyrtare

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Manchester United – Arsenal, ndeshje e vlefshme për xhiron e 14-të në Premierligë.

Arsenali mposht Manchester Unitedin në “Old Trafford” (VIDEO)

Arsenali ka shënuar fitore me rezultat 0-1, ndaj Manchester Unitedit, duke e mposhtur në “Old Trafford”, në kuadër të xhiros së shtatë në Premierligë.

Manchester United – Arsenal përfundon pa fitues (VIDEO)

Ka përfunduar derbi i xhiros së shtatë në Premierligë, ndërmjet Manchester Unitedit dhe Arsenalit, me barazim 1-1.

Arsenal e barazon rezultatin me golin e Aubameyangit (VIDEO)

Arsenal e ka barazuar rezultatin 1-1, në minutën e 58’ me sulmuesin Aubameyang pas asistimit të Sakas.

Manchester United- Arsenal, mbyllet pjesa e parë me epërsinë e vendasve (VIDEO)

Është mbyllur pjesa e parë me epërsinë e Manchester United, me rezultat 1-0, ndaj Arsenalit.

Sot zhvillohet super derbi Manchester United – Arsenal

Sot, Premierliga angleze, do të na sjellë një super ndeshje, atë ndërmjet Manchester Unitedit dhe Arsenalit.