Postet nga: Malishevë

Vetëvrasje në Malishevë

Një burrë 32 vjeçar pa shenja jete është gjetur sot në fshatin Senikë në Komunën e Malishevës.

(FOTO) Malishevë, dëmtohet asfalti dy javë pas shtrimit

Ende pa u mbushur një muaj që kur është asfaltuar rruga që lidh fshatin Dragobil me fshatin Gurbardhë të Malishevës, ajo është dëmtuar.

Pasuria e kryetarit të PDK-së në Malishevë, Isni Kilaj

Isni Kilaj është zgjedhur kryetar i PDK-së në komunën e Malishevës, ndërsa në të njëjtën kohë është zëvendësministër në Ministrinë e Diasporë...

Malishevë, djali sulmon nënën, arrestohet

Një person i dyshuar është arrestuar në Malishevë. Siç njofton Policia, i njëjti dyshohet se ka sulmuar nënën e tij.

Dënim me burg dhe gjobë për 1500 Euro ryshfet ndaj drejtorit të Gjimnazit në Malishevë

I akuzuari Izet Hoti, drejtor i shkollës së mesme të Malishevës “Hamdi Berisha” është shpallur fajtor dhe është dënuar me burg në kohëzgjatje prej tetë muaj ...

Në Malishevë shënohet viti i gjashtë që nuk ka vdekje nga rriqrat

Komuna e Malishevës ka njoftuar se nesër do të përfundojë faza e parë e repelimit të kafshëve, në kuadër të zbatimit të strategjisë nacionale pë...

Malishevë, punëtori goditet nga rryma në vendin e punës

Një punëtor nga Malisheva është goditur nga rryma elektrike në vendin e tij të punës.

Komuna e Malishevës sqaron: Shpenzimet prej 890 euro për kafe e pije ishin për 15 muaj

Komuna e Malishevës ka reaguar pas publikimit të shkrimit në Kallxo.com lidhur me shpenzimet e kësaj komune në pije e kafe. Duke sqaruar se shpenzimet ishin jo ...