Postet nga: Malishevë

Ish-drejtori i gjimnazit të Malishevës kishte kërkuar pushim para mbajtjes së burgut

 

Tre të lënduar në aksident trafiku në Malishevë

Tre persona kanë pësuar lëndime si pasojë e një aksidenti i cili ka ndodhur dje në Malishevë.

Gjilan: AKP shet pronën për të cilën familja pretendon se është e tyre

Familja Rahimi nga fshati Malishevë i Komunës së Gjilanit, pretendon se Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP), ka shitur dy prona të kësaj familje në hapësirë dy hektarë...

Doktori nga Klina vdes në vetë aksident

Një doktor me inicialet Gj. Gj. që punonte në qytetin e Klinës, ka vdekur orët e para të mëngjesit të sotëm pas një vetë-aksidenti .

Çifti nga Malisheva që ndan pensionet për fëmijët jetim

Hysni dhe Nakije Gashi nga Malisheva tash e një kohë kanë po ndajnë pensionet e tyre për t’i ndihmuar fëmijët jetim të kësaj komune.

Kërkesa e prokurorit shtyen gjykimin në rastin e vrasjes misterioze në Lladrovc të Malishevës

Prokurori Ali Uka ka kërkuar shtyrjen e seancës në rastin e vrasjes së Sefer Berishës në fshatin Lladrovc të Malishevës.

Malishevasi pren shputën e këmbës në vendin e punës

Një burrë në fshatin Berishë të Malishevës ka prerë shputën e këmbës, në vendin e tij të punës.

Malishevë, 5 të lënduar në aksident trafiku

Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur në fshatin Tërpezë të Malishevës.