Postet nga: Mali i Zi

Mali i Zi - Për një muaj u shfaqën 313 raste me CoVid-19

Mali i ZI është shteti i fundit në Europë që regjistroi rastet e para me pandeminë e coronavirusit, saktësisht me 17 mars u shfaqën raste e para të infeksionit.

Shifrat e të prekurve me coronavirus në Kosovë dhe rajon

Pandemia COVID-19 është përhapur në masë të madhe nëpër botë.

Arrestohet kryepeshkopi i Kishës Ortodokse serbe në Mal të Zi

Kryepeshkopi i Kishës Ortodokse serbe është arrestuar nga policia në Mal të Zi.

Gjashtë malazezë gjobiten me 24 mijë euro, po luanin bixhoz në hotel

Policia malazeze ka njoftuar se gjatë të hënës ka gjobitur gjashtë persona në shumë prej 24 mijë euro në qytetin bregdetar të Budvës,  pasi kishin shkelur kufizimet e ...

Coronavirusi - Mali i Zi refuzon donacionet nga Serbia

Ambasadori serb në Mal të Zi, Vladimir Bozoviq ka thënë se Serbia do të dhurojë pesë respiratorë, pavarësisht faktit se qeveria malazeze e refuzoi këtë ofertë, raporton ...

Mali i Zi ua publikon emrat personave në vetizolim dhe atyre që dyshohen për coronavirus

Grupi Koordinues Kombëtar për sëmundjet infektive në Mal të Zi ka filluar të publikojë emrat e personave që do të duhet të jenë në vetizolim apo në ...

Mali i Zi fut në karantinë Tuzin

Pas zbulimit të një sërë rastesh me koronavirus në qytetin e Tuzit, autoritetet kanë vendosur një izolim të plotë të tij, duke mos i lejuar banorët të largohen ...

Mal i Zi - Shkon në 52 numri i të prekurve me Covid-19