Postet nga: Mali i Zi

Peshkopi serb në Mal të Zi merret në pyetje për funeralin e paligjshëm

Peshkopi i Kishës Ortodokse Serbe në Mal të Zi, Metropoliti Amfilohije, është marrë në pyetje në zyrën e prokurorit të shtetit për shkeljen e masave parandaluese kundë...

Mali i Zi – Që nga 25 prilli nuk ka raste të reja me COVID-19

 

Mali i Zi me shifra të ulëta, 321 raste me COVID-19 për 40 ditë

Mali i Zi është shteti i fundit në Europë që regjistroi rastet e para me pandeminë e coronavirusit kur më 17 mars u shfaqën raste e para të infeksionit.

Mali i Zi - Në 24 orët e fundit zero raste të reja me COVID-19

 

Mali i Zi ua përgjysmon rrogat punonjësve publikë

Kryeministri malazez Dushko Markoviq sot ka njoftuar se pagat e punonjësve publikë do të ulen me 50 përqind për shkak të ndikimit të pandemisë së coronavirusit në ekonominë ...

Mali i Zi, në 24 orët e fundit vetëm një rast ri me COVID-19

Mëngjesin e sotëm u raportua për një rasti të ri me COVID-19 në Mal të Zi, ndërsa nga 295 mostrat e testuar gjatë ditës asnjë nuk ...

Mali i Zi do t’i rihapë dyqanet, hotelet dhe kafenetë

Kryeministri malazez Dusko Markoviç ka thënë se dyqanet, hotelet, kafenetë dhe restorantet do të fillojnë të rihapen në gjysmën e dytë të majit.

Mali i Zi - Për një muaj u shfaqën 313 raste me CoVid-19

Mali i ZI është shteti i fundit në Europë që regjistroi rastet e para me pandeminë e coronavirusit, saktësisht me 17 mars u shfaqën raste e para të infeksionit.