Postet nga: Mahmut Halimi

Vrasja e Oliver Ivanoviqit, dëshmitari thotë që ka ardhur në gjykatë bashkë me të akuzuarin

Ish-shefi policor i Mitrovicës së veriut, Sreqko Banoviq është paraqitur në Gjykatën e Prishtinës për të dëshmuar në lidhje me rastin e vrasjes së politikanit ...

Vrasja në tregun e Mitrovicës, gjobiten ekspertët që nuk u paraqitën në gjykim

Në një vendim të fundit të Gjykatës së Prizrenit, dy ekspertë nga Instituti i Psikiatrisë Forenzike të Kosovës –(IPFK) janë dënuar me një gjobë prej 250 eurosh pë...

Pamje nga dita kritike e vrasjes së Ivanoviqit shfaqen në gjykimin ndaj 6 të akuzuarve - VIDEO

Në gjykimin për rastin e vrasjes së politikanit serb, Oliver Ivanoviq, ku të akuzuar janë 6 persona, janë lëshuar video-incizime të ditës kur edhe ishte vrarë i Ivanoviq.

Propozimi për ekspertizë të re - Përplasje e kundërshtime mes prokurorit dhe avokatit të të akuzuarit

Propozimi i një ekspertize të re në institutin e IPFK-së për të akuzuarin shkaktoi përplasje e kundërshtime në mes prokurorit të çështjes, Genc Nixha dhe Mahmut Halimit, ...

Vrasja në Mitrovicë që dyshohet se ndodhi pas fjalosjes rreth rritjes ose jo të fikut në Kosovë, dëshmojnë dy dëshmitarë

Një mosmarrëveshje që lindi pas një bisede rreth rritjes ose jo të fikut në Kosovë po dyshohet se u bë shkak i një konflikti mes dy personave, me ç'rast ...

Afaristi i dyshuar për keqpërdorim me rezervat shtetërore, po përballet me drejtësinë edhe për vjedhje të rrymës

Pronari i restorantit "Bukë e Zemër", Ridvan Muharremi, i cili është arrestuar për keqpërdorim me rezerva shtetërore bashkë me dy zyrtarë të Ministrisë së Industrisë, Ndë...

Ridvan Muharremi në Gjykatë: Jam kthyer nga Zelanda e Re për të kontribuar për Kosovën

Ridvan Muharremi, një afarist nga Prishtina, po dyshohet se u përfshi në dallaveret me rezervat shtetërore.

Afera me rezervat shtetërore - Çfarë thotë dosja e Prokurorisë për Ridvan Muharremin?

Në dosjen 12-faqëshe të Prokurorisë të cilën e ka siguruar KALLXO.com janë përshkruar me detaje veprimet dhe mosveprimet e tre të dyshuarve, dy zyrtarë të Ministrisë ...